Overwatch'ın Ücretsiz Rakibi Paladins Giderek Yükseliyor

Overwatch'ın Ücretsiz Rakibi Paladins Giderek Yükseliyor

Popüler online FPS oyunu Overwatch'ın en büyük rakibi konumunda olan Paladins, 5 milyon oyuncu sayısına ulaştı. Blizzard'ın ilk FPS projesi olan Overwatch geçtiğimiz Mart ayında çıkmıştı ve beklenilenin üzerinde bir başarı göstermişti. Fakat bu oyunun ücretli olması her oyuncunun Overwatch oynayamayacağı anlamına geliyordu. Neyse ki Smite gibi popüler oyunlarda imzası bulunan Hi-Rez Studios ücretsiz olarak oynanabilen Paladins'i geliştirerek oyun severlerin beğenisine sunmuştu.

Geçtiğimiz Ağustos ayında erken erişimde Steam üzerinde yayınlanan Paladins, aradan geçen 3 ayın ardından oldukça büyük bir başarı yakalyarak 5 milyon oyuncu sayısı elde etti. Hi-Rez Studios tarafından açıklanan rakamların yanısıra dikkati çeken bir başka nokta da Paladins'in aktif oyuncu sayısı. Bu MOBA - FPS karşımı online aksiyon oyunu Steam üzerinde en çok oynanan 20 oyun arasında yer alıyor.

Paladins halen beta sürecinde. Hi-Rez Studios oyunculardan gelen geri bildirimler sayesinde oyunu geliştirmeye devam ettiğini not düşerken her 2 haftada bir yeni bir güncelleme yayınlanacağının sözünü veriyor.

Ücretsiz olarak oynanabilen oyunlar, geliştiricilerin uyguladıkları oyun içi satış politikaları nedeniyle bir süre sonra ciddi oranda oyuncu kaybedebiliyorlar. Bazı satın alım işlemlerini gerçekleştirmediğinizde bu oyunlarda ilerlemeniz mümkün olmuyor. Anlaşılan o ki Paladins bu Pay to Win olarak adlandırılan sistemin dışında kalarak oyuncu kitlesini geniş tutmak istiyor.

Paladins'i daha önceden denemediyseniz bu bağlantıyı kullanarak oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Aralık 2. Hafta)

2016'da YouTube'da En Çok İzlenen 10 Oyun Videosu

YORUMLAR