Oynadığı Oyuna Kızan Adam Yapımcısının Binasına Arabasıyla Daldı

Oynadığı Oyuna Kızan Adam Yapımcısının Binasına Arabasıyla Daldı

Oynaması ücretsiz oyunları popüler hale getiren Güney Koreli oyun yapımcısı Nexon, bu sefer MapleStory, Dungeon Fighter Online, Dragon Nest gibi oyunlarının yerine bir saldırı haberiyle gündeme geldi. Çinli bir oyuncu, oynadığı oyunun hayatını mahfettiğini düşünerek, o oyunun yapımcısı olan Nexon'a arabasıyla daldı. 

Olay 24 Temmuz Pazar günü gerçekleşti. 33 yaşındaki Çin uyruklu bir adam, arabasıyla Nexon'un ön camlarından içeri daldı ve giriş katının sonuna kadar ulaşmayı başardı. Şirketin giriş katında, pazar gününün tatil olması sebebiyle yaralanan ya da ölen olmadı. Şirketin ön kapısından girmesinden sonra yakalanan sürücünün, yasal sınırın çok üstünde alkol aldığı tespit edildi. Adı açıklanmayan bu oyuncu ise Güney Kore'ye üç aylık turist vizesiyle girmişti.

Nexon'un geliştirdiği MapleStory isimli oyuna bağımlı olduğu için hayatının karardığını söyleyen ve soyadı Lee olduğu bildirilen oyuncu, alkol etkisinde aldığı bu karar sebebiyle birçok suçlama ile karşı karşıya: Ehliyetsiz araba kullanma, alkol etkisinde araba kullanma, tehlikeli sürüş, özel mülke zarar verme. Bunların yanı sıra Lee'nin alacağı cezaların yanında Nexon'a bir de cam parası ödemek durumunda kalacak.

YORUMLAR