Oyun Tableti Wikipad Bahar Aylarında Satışa Sunulacak

Oyun Tableti Wikipad Bahar Aylarında Satışa Sunulacak

Wikipad adlı şirket tarafından duyurulan ve yine kendi adlarını taşıyan yeni oyun konsolu bu yıl bahar aylarında satışa sunulacak.

2012 yılı içerisinde piyasaya sürülmesi planlanan Wikipad'in üretim sırasında karşılaşılan bazı sorunlar nedeniyle çıkış tarihi yetkili firma tarafından ileri bir tarihe atılmak zorunda kalmıştı.

AndroidGuys internet sitesi tarafından Wikipad ile ilgili hazırlanan rapora göre 7 inçlik oyun tabletinin satış fiyatının 250 dolar civarlarında olması bekleniyor.

Wikipad oyun tabletinin en güzel özelliklerinden birisi de birçok farklı oyun platformuna erişim sağlayabilecek olması. Bu noktada Wikipad'in kullanıcılarına erişim sunduğu servisler arasında Playstation Mobile, Big Fish Games, TegraZone, Google Play, OnLive ve benzer diğer servisler bulunuyor.

Wikipad içerisinde dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemci, 1GB RAM ve 16GB'lık depolama alanıyla birlikte gelecek. Aynı zamanda cihazın 16GB'lık depolama alanı microSD hafıza kartı kullanılarak 32GB'a kadar yükseltilebilecek.

Cihaz Google'ın Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemiyle güçlendirilmiş olacak ve ayrıca çıkarılabilir bir oyunkolu denetleyicisi ile birlikte gelecek. Aynı zamanda 7 inç boyutundaki IPS kapasitif dokunmatik ekranı üzerinde 16:10 en boy oranına sahip olacağını belirtmekte yarar var.

Bakalım önümüzdeki bahar aylarında satışa sunulacak olan Wikipad gerektiği kadar ilgi görecek mi?

Half Life ve Portal Oyunları Film Oluyor!

YORUMLAR