Oyun Yapımcısı Az Daha Tutuklanıyordu

Oyun Yapımcısı Az Daha Tutuklanıyordu

Daha önce oyunlar ve polisler arasında ilginç hikayelere sahip olan bir sürü haber okuduk. Counter-Strike oynayan çocuğun evinin SWAT tarafından basılmasından tutun, birçok fantastik hikaye duyduk. Şimdiki haber ise bu fantastik hikayelerden biraz daha farklı; daha trajikomik.

Henry Smith adlı bir oyun yapımcısının yaşadığı bir talihsizlik bugün oyun gündemine bomba gibi düştü. Hali hazırda Google Maps üzerinden Global Thermonuclear War adında bir oyunu geliştirmekle meşgul olan Smith, az kalsın polis tarafından tutuklanıyordu. İnternet tarayıcısından oynanan oyunda, ülkeler arasında nükleer savaş çıktığı zaman ne olabileceğini görüyoruz. Geliştirdiği bu oyunla ilgili resimde gördüğünüz şekilde çizimlere sahip olan Smith'in başına polis belasını açan olay tam da bu.

Resimde bir ülkeden diğerine atılan bir nükleer bombayı görüyoruz. Açıklanan bilgilere göre Smith'in evine gelen biri, çizimleri görüp paniklemiş ve daha sonra Smith, polise ihbar edildiği ile ilgili bir mail almış. 

Yaşadığı yerde polisin zaten teröristlerle mücadele ettiğini söyleyen ve bu yüzden polisin eve yapacağı baskından çok korkmuş olduğunu belirten Smith gergin dakikalar geçirdiğini öne sürdü. Daha sonradan herhangi bir baskın olmadığı açıklandı ve Smith'in polise verdiği ifade ise şu şekilde oldu:

"Kimse keçeli kalemle beyaz tahtaya Rusya'dan Washington'a atılan bir nükleer bombanın planını çizmiyor, merak etmeyin."

Bu trajikomik olaylar bulunduğumuz sektörde her zaman oluyor. Fakat sizce de nükleer bomba vakası biraz daha komik değil mi? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

Windows 8 Artık Windows XP'den Daha Popüler

YORUMLAR