Oyunçeviri Ekibi Faaliyetlerine Devam Edecek

Oyunçeviri Ekibi Faaliyetlerine Devam Edecek

Geçtiğimiz haftalarda devam etmekte olan 50’den fazla projesini ve bütün faaliyetlerini durduracağını açıklayan Oyunçeviri ekibi konu ile ilgili kendi aralarında bir toplantı gerçekleştirmişti. Faaliyetlerini durdurmasının sebebini, emeklerine karşı yapılan saygısız yorum ve eleştirilere bağlayan ekip gerçekleştirdiği toplantı neticesinde tekrar faaliyetlerine devam etme kararı aldılar.

Aldıkları ani ve radikal karar ile Türk oyuncuları üzen Oyunçeviri ekibi aldıkları bu yeni karar ile bizleri sevindirdi. Böylesi güzel işleri hiçbir karşılık beklemeden yapan ekip çeviri için ellerinde olan imkanlar ve kısıtlı vakitlerini harcayarak oyunları kaliteli bir şekilde Türkçeleştiriyor. Aldıkları eleştiriler genellikle yapılan emeğe karşı yapılan saygısız yorumlar olmuştu ve bu gibi eleştiriler ekibin kendi forum sitesinden yapılıyordu bu durum üzerinde çalışmalar yapacak olan ekip çalışmalarına kaldığı yerden devam edecek.

Oyunçeviri ekibini faaliyetlerine tekrar döndüren şey ise hayranlarınca yapılan büyük destek ve ısrar oldu. Bu durum biz Türk oyuncularını çok sevindirdi umarız tekrar böyle bir durum olmaz ve Oyunçeviri ekibi çalışmalarına devam eder oyunları en özverili şekilde Türkçeleştirmeye devam eder.

YORUMLAR