Panasonic ZT60 Tahta Oynuyor - CES 2013

Panasonic ZT60 Tahta Oynuyor - CES 2013

Panasonic CES 2013'te görkemli bir panel ile 4K OLED televizyonunu tanıtmıştı. Prototip olan bu OLED TV her ne kadar benzerlerine göre daha ucuz olmayı vaad etse de bir süre için son kullanıcıların ulaşabileceği maliyetlerde olmayacak. Panasonic bu boşluğu yeni nesil plazma televizyonları ile doldurmayı planlıyor. Bu nedenle, satın alabileceğimiz fiyatlarda olacak bu televizyonların lideri ZT serisi plazmalar CES 2013'te yoğun ilgi gördü. 

Panasonic ZT60'lar 55 ve 65 inç olarak piyasaya sunulacak. Şu ana kadarki en ince plazma televizyon paneline sahip bu televizyonlar yeni Studio Master paneli ile çok yüksek kalitede görsellik vaad ediyor. Yeni geliştirilen kırmızı fosfor sayesinde daha hızlı renk değişimi yapabilen ZT60, 2 boyut ve 3 boyut için THX sertifikasına sahip ve daha kaliteli 3 boyut performansı sunuyor. ZT60 daha koyu siyah alanlar sunarken yeni ışık yansımasını önleyen filtre sayesinde ekrandaki ışıktan kaynaklanan görüntü deformasyonunu minimuma indiriyor.

Panasonic'in önceki televizyonlarındaki zayıf nokta olan panel çerçevesi ciddi anlamda iyileştirilmiş. Panelin incelmesine bağlı olarak daralan çerçeve görüntünün daha ön planda olmasını sağlıyor. Resim çerçevesi şeklindeki eski panel çerçeveleri hem farklı yansıma yaparak dikkati dağıtıyor hem de kaba görünüşüyle şık durmuyordu. Televizyon ayakları da gayet estetik bir tasarıma sahip.

Sonuç olarak ZT60 en üst kalite bir televizyon. Piyasadaki üst seviye LED TV'ler ile karşılaştırıldığında fiyat avantajına sahip olması ve en yüksek kaliteyi aynı anda bize sunması bu televizyonu bu yılın en beğenilen ve tercih edilen televizyonu yapabilir.

Panasonic'in tanıttığı prototip 4K OLED televizyon dikkatleri üzerine çekmişti

YORUMLAR