Pico Cassette ile Akıllı Telefonlarda Kartuşlu Oyun Oynama Dönemi Başlıyor

Pico Cassette ile Akıllı Telefonlarda Kartuşlu Oyun Oynama Dönemi Başlıyor

Nostaljik Atari kartuş oyun sistemleri artık akıllı telefonlar için de kullanılacak. Pico Cassette’ler ile telefon bellekleri rahatlayacak.

Uygulama mağazalarından oyun indirmeye alternatif, daha pratik bir yöntem üzerinde çalışılıyor. Pico Cassette’ler eskiden “Atari Kartuşu” tabir edilen oyun yükleme ve oynama yöntemiyle çok benzeşiyor. Bu sistemle mobil oyunların kartuşlarda hazır olarak satılması ve USB ya da kulaklık girişinden bir adaptörle akıllı telefonlarda oynanabilmesi mümkün kılınıyor.

Pico Cassette kartuşlarına elektronik devreler olarak yerleştirilen oyunlar böylelikle telefon belleklerinde yer işgal etmeyecekler. Oyunlar telefona takıldığında gerekirse internete bağlanacak ve oyuncu verileri burada saklayabilecekler.

Pico Cassette oyun sistemi şimdilik teknoloji fuarlarında demo olarak boy gösteriyor. Ancak bu sistem üzerinde Japonya’da iki oyun firması hızla çalışıyor. Pico Cassette oyun sistemi akıllı telefonlarda bir devrim yaratır mı söylemek şimdilik güç. Ancak düşük dahili belleğe sahip olan telefonlar için son derece akıllı bir çözüm gibi görünüyor.

Android Cihazlarınızda Oynayabileceğiz En İyi Satranç Oyunları

Android için En İyi 7 Konsol Emülatörü

Ayın En İyi iOS Oyunları (Temmuz 2015)

YORUMLAR