Pinterest Her Ay 250 Milyon Kişi Tarafından Kullanılıyor

Pinterest Her Ay 250 milyon Kişi Tarafından Kullanılıyor

Sanattan modaya, ev dekorasyonundan kozmetiğe kadar her türlü görselin paylaşıldığı Pinterest, insanların yaratıcı fikirler keşfetmesine ve bunları pano olarak saklamalarına imkan tanıyor.  

Her yaştan insanı etrafında toplayan popüler uygulama, aylık aktif 250 milyon kullanıcıya ulaşarak çok önemli bir kilometre taşını daha tamamladı. 

Pinterest, platformdaki insanların yüzde 80’inin ABD dışındaki ülkelerden olduğunu söylüyor. Şirket ayrıca, kullanıcıların yaratıcı fikirleri veya sevdikleri resimleri kaydettiği "Pins" sayısının 2017 başından bu yana yüzde 75 artışla 175 milyara yükseldiğini açıkladı. 

Bu artıştaki aslan payı kullanıcıların sevdikleri ürünler olurken, onu stil fikirleri, sanat ve kendin yap projeleri izledi. Nielsen  tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Pinterest kullanıcılarının yüzde 98’i, toplam sosyal medya kullanıcılarının yaklaşık yüzde 71 ile karşılaştırıldığında, platformdan ilham aldıkları fikirleri kendi hayatlarında uyguluyor.

ABD’li şirket, bu büyümeye paralel olarak her yıl daha fazla insanı işe alıyor. Şu anda 1.500’den fazla çalışanı bulunan şirket, kurulduğu günden bu yana 1.3 milyar dolardan fazla girişim sermayesi fonu sağladı.

Aldığı son yatırımlarla birlikte piyasa değeri 12,3 milyar dolara kadar çıkan Pinterest’in, 2019’un ikinci yarısında ilk defa 1 milyar dolarlık gelir etmesi bekleniyor.