Pinterest ve Instagram'a Satın Al Düğmeleri Ekleniyor

Pinterest ve Instagram'a Satın Al Düğmeleri Ekleniyor

Sosyal medyanın artık tamamen ticaret odaklı olduğunu kabul etmek gerek. Pinterest ve Instagram galerilerde yayınlanan resimlerin üzerine “satı al” butonları koymaya hazırlanıyor.

Pinterest ve Instagram üzerinde yayınlanan satılık her hangi bir malın alışverişini o emtianın sitesine giderek değil, direk sosyal medya sayfalarından yapabilmek artık mümkün olabilecek. Pinterest ve Instagram’da ürün sergileyen her ticari kuruluş albümlerinde yer alan ürünlerin üzerine "satıl al" butonunu ekleyerek direk satışı sosyal ağlar üzerinden gerçekleştirebilecekler.

Bu uygulamayla beraber Pinterest üzerinde 2 milyondan fazla satın alınabilmesi mümkün ticari emtianın hızla değerlendirilebileceği düşünülüyor. Instagram üzerinde ise bu rakam tam olarak belirlenebilmiş değil. Ticari şirketler özellikle ABD ve Avrupa’da Pinterest üzerinde galeriler açmayı daha kullanışlı buldukları için bu rakam daha somut görünüyor.

Çok yakında bu uygulamaya Google Maps’da dahil olacak. Böylelikle size en yakın mağazalar lokasyonlarıyla beraber kullanılabilecek "satın al" butonları, bambaşka bir derinlik kazanacak.

Satın al düğmelerinin sosyal medyada nasıl karşılanacağı henüz ölçümlenmedi ama biraz tadımızı kaçıracak gibi görünüyorlar. 

Facebook'a GIF Desteği Geldi

Instagram'da En Güzel Fotoğraflar E-posta Kutunuza Kadar Geliyor!

Yapılan Ankette Facebook ve Twitter En Sevilmeyen İlk 2 Firma Olarak Çıktı

YORUMLAR