PlayStation 3 10 Yaşında, PlayStation Store'da İndirimler Yolda

PlayStation 3 10 Yaşında, PlayStation Store'da İndirimler Yolda

Günümüzden 10 yıl önce, 11 Kasım 2006 tarihinde Sony'nin yeni oyun konsolu PlayStation 3 Janponya'da satışa sunulmuştu. PlayStation 3'ün Japonya'da satışa sunulmasından 6 gün sonra ise oyun konsolu Amerika'da çıkış yapmıştı. PlayStation 3'ün Avrupa ve ülkemize ulaşması ise 2007 yılına denk gelmişti.

PlayStation 3, çıktığı dönemde oyun dünyasında adeta bir devrim yaratmıştı. PlayStation 3'ü farklı yapan şey ise bilgisayar donanımlarından bağımsız olarak kendi özel işlemcisine sahip olmasıydı. Bu sayede oyun geliştiricileri sadece PlayStation 3'e özel olan ve bu konsolun bütün nimetlerinden faydalanabilen oyunlar geliştirebilmişlerdi.

Sony, PlayStation 3 ile birlikte PlayStation Store ve PlayStation Network'ü de hizmete açmıştı. Bu platformlardan PlayStation Network oyuncuların oyunları online olarak, çok oyunculu şekilde oynamalarını mümkün kılan bir altyapıydı. PlayStation Store ise oyuncuların oyunların dijital versiyonlarını satın alabilecekleri bir online mağazaydı. Hem PlayStation 3'ün hem de PlayStation Store ve PlayStation Network'ün 10. yılını kutlamak adına Sony, PlayStation Store'un Amerika mağazasında özel bir indirim kampanyası başlattı. Fakat bu indirimler henüz PlayStation Store Türkiye mağazasında aktif değil. PlayStation 3'ün ülkemizde daha geç satışa sunulmasına bağlı olarak bu indirim Türkiye mağazasında ilerki bir tarihte yapılabilir. Saat farkına bağlı olarak önümüzdeki saatlerde de indirimlerin başlaması da muhtemel.

PlayStation Store 10th Anniversary Sale adı verilen kampanya boyunca birçok PlayStation 4 ve PlayStation 3 oyununda yüzde 70'e varan indirimler yapılıyor. Bu oyunların arasında GTA 5 de yer almakta. Ayrıca 9.5 yıldan daha fazla bir süredir PlayStation Network üyesi olan kullanıcılara özel bir PlayStation 4 avatarı hediye ediliyor.

PlayStation 4 Pro Oyunları Nasıl Geliştirecek

YORUMLAR