PlayStation 4 Neo Çıkış Tarihi ve Fiyatı Sızdırıldı!

PlayStation 4 Neo Çıkış Tarihi ve Fiyatı Sızdırıldı!

Sony geçtiğimiz ay içinde PlayStation 4 Neo adlı oyun konsolunu resmi olarak duyurmuştu. Bu duyuru aslında bir onaylama şeklindeydi. Daha önceden Sony'nin yeni bir PlayStation modeli üzerinde çalıştığı bilgisi sızdırılmış, daha sonradan Sony bu söylentileri doğrulamıştı. Fakat Sony'nin duyurusu sadece bununla sınırlı kalmıştı ve PlayStation 4 Neo'nun donanımsal özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Sony, PlayStation 4 Neo hakkında herhangi bir bilgi açıklamamış olsa da daha önceden 4K ve sanal gerçeklik odaklı bu oyun konsoluna ait olduğu iddia edilen donanımsal özellikler sızdırılmıştı. Şimdi ise sızdırılan bu bilgilere PlayStation 4 Neo çıkış tarihi ve PlayStation 4 Neo fiyatı da eklendi. Amazon İspanya tarafından yapılan listelemede PlayStation 4 Neo'nun izine rastlanıldı. Bu bilgiye göre PlayStation 4 Neo'nun çıkış tarihi hiç de uzak değil. Elde edilen tarih bize 13 Ekim'i işaret ediyor. Yeni oyun konsolunun Avrupa fiyatı ise 399.99 € olarak görünüyor.

Amazon İspanya bu listelemeyi kısa bir süre sonra silse de sayfanın ekran görüntüsü alınmış:

Eğer Sony, PlayStation 4 Neo'yu bu tarihte piyasaya sürmeyi başarırsa 2017'de çıkacak geliştirilmiş Xbox modeli Project Scorpio karşısında avantaj elde edebilir.

PlayStation 4 Neo Teknik Özellikleri Ne Olacak?

Daha önceden PlayStation 4 Neo ile ilgili olarak sızdırılan donanımsal özellikleri bu yazımızda listeleyerek PlayStation 4'ün mevcut özellikleriyle karşılaştırmıştık: 

PlayStation 4 Neo Özellikleri Sızdırıldı!

YORUMLAR