Playstation 4 Yapımcılarının PC'yi Hatırlamaya İhtiyacı Var

Playstation 4 Yapımcılarının PC'yi Hatırlamaya İhtiyacı Var

Playstation 4'ün 20 Şubat tarihindeki resmi duyurusunda tanıtılan oyunlardan biri olan DriveClub'ın yapımcısı Evolution Studios, Playstation 4 hakkında açıklamalarda bulundu.

Evolution Studios'un teknik direktörü Scott Kirkland, Edge dergisiyle yaptığı bir söyleşide PC teknolojisini unuttuklarını söyledi.

Daha güçlü ve günümüze uygun bir GPU kullanan Playstation 4 sayesinde PC kullanıcılarının aşina olduğu bir sürü grafik özelliğinin kullanılabileceğini belirten Kirkland, ancak uzun zamandır PS3'te zaman geçirdiklerini bu yüzden kaplama detayları, ses kalitesi gibi PC teknolojisindeki harika yenilikleri yakalamaya ihtiyacı olduklarını söyledi.

Kirkland'in bu açıklamayı yapması normal kabul edilebilir. Playstation 3'te kullandığı CELL işlemcisi yüzünden ilk etapta çok baş ağrısı çeken Sony, Playstation 4'te daha PC'ye benzer bir donanım sunarak yapımcıların işini kolaylaştırmak istiyor. Ancak bu kez başka bir sorun baş gösteriyor. O da uzun süredir Sony için çalışan yapımcıların PC altyapısı konusunda biraz paslanmış olmaları. Kirkland'in bahsettiği durum da tam olarak bu.

Kirkland bu açıklama dışında Playstation 4'le beraber yapabilecekleri yeniliklere de değindi.

Playstation 4'ün sunduğu nimetler sayesinde artık oyuncuların hızlıca download yapabileceklerini veya oyunlarını direkt olarak oynayabileceklerini söyleyen Kirkland, bu yeni özellik için oldukça heyecanlı olduklarını belirtti.

Playstation 4 Hakkında En Son Açıklanan Detaylar

YORUMLAR