Playstation 4'ü Gözlerimizle Kontrol Edeceğiz

Playstation 4'ü Gözlerimizle Kontrol Edeceğiz

Artık günümüz konsolları yavaş yavaş kendilerine biçilen ömrü geride bırakırken oyun dünyasında hararetli bir şekilde yeni nesil oyun konsolları konuşulmaya başlandı bile. Bunun birlikte ortaya atılan muhteşem fikirler hem bizleri şaşırtıyor hem de teknolojinin ne denli bir noktaya geldiğini gözler önüne seriyor.

Oyun konsolları alanında Microsoft, Sony ve Nintendo birbiriyle savaşmaya devam ediyor. Nintendo hızlı davranarak alanında ilk atılımı yaptı. Sekizinci jenerasyon oyun konsollarının ilki olan Wii U ve geliştirdiği yeni teknolojileri ile Nintendo göz doldurdu. Microsoft’un Xbox ile neler yapacağı merak konusu olurken yeni nesil Kinect ve Xbox TV ile farklı şeyler peşinde olan Microsoft bizleri düşündürüyor.

Şimdiki haberimiz ise Sony cephesine ait. Playstation 4 sesleri git gide yükselirken muhtemel konsol için yeni söylentilerde ortaya atılmaya devam ediyor. Bunlardan bir yenisi de konsolu gözlerimiz ile kontrol edeceğimize dair. Göz hareketleri ile kontrol sağlayabileceğimiz bu kontrol sistemi ile Kinect gözlük projesini kopyaladığını düşündüğümüz Sony bu konudaki çalışmalarına 2011’in ilk çeyreğinden beri devam etmekteymiş. Bunların hepsinin bir söylenti olduğunu hatırlatıyor ve beklemeye devam ediyoruz.

İşte ürünle ilgili sözde patent;

YORUMLAR