PlayStation Plus Aboneliklerine Mayıs Ayında Zam Geliyor!

Mayıs ayından itibaren PlayStation Plus servisi aboneliklerine pazar koşulları nedeniyle zam gelecek.

PlayStation kullanıcıları için vazgeçilmezler arasında yer alan Playstation Plus için üzücü bir haber geldi. Mayıs ayı itibarıyla PlayStation Plus servisi aboneliklerine pazar koşulları nedeniyle zam gelecek.

PlayStation Plus servisi bir önceki nesilde PlayStation 3 için faaliyete geçmişti. Çıkışları sonrasında PlayStation Vita ve PlayStation 4 konsolların da dahil edildiği PlayStation Plus ile şu an sadece PlayStation 4 kullanıcılarına hizmet veriliyor. Bu servisin avantajları her ay iki oyun olmak üzere aboneliğiniz süresince yılda yirmi dört ücretsiz oyuna sahip olmak, çok oyunculu modları oynayabilmek ve çeşitli indirimlerde ekstradan avantajı olmak.

Mayıs ayı itibarıyla abonelik ücretlerinde artış yaşanacak. Bu durum aslında bekleniyordu ama ne zaman faaliyete geçeceği hakkında bir bilgi yoktu. Resmi tarih, Sony Interactive Entertainment tarafından bugün kullanıcılara gönderilen e-postalar ile 1 Mayıs 2020 Cuma günü olarak duyuruldu.

Gönderilen e-postaların içeriğine göre aylık PlayStation Plus aboneliği 23.99 TL yerine 39.99 TL, üç aylık abonelik 74.99 TL yerine 99.99 TL ve senelik abonelik ise 179.99 TL yerine 239.99 TL olacak.

Eğer otomatik yenileme seçeneğini aktif etmişseniz, otomatik PlayStation Plus abonelik yenilemeleri 30 Nisan 2020 tarihine kadar mevcut fiyatlar üzerinde yapılacak. Ancak 1 Mayıs 2020 ve sonrasındaki yenilemeler güncel fiyatlar üzerinden yapılacak. Diğer bir deyişle, aboneliğinizi uzatmak gibi bir düşünceniz varsa, fazla gecikmeden yapmanızı öneriyorum.

YORUMLAR