Pokémon GO 0.33.0 Güncellemesi Yayınlandı!

Pokémon GO 0.33.0 Güncellemesi Yayınlandı!

Pokémon GO 0.33.0 güncellemesi yayınlandı. Güncellemeyle birlikte oyunda yer alan bazı sıkıntılar düzeltildi. Kötü haber ise "nearby" özelliğinin "sightings" ile değiştirilmiş olması ve düzeltme yoluna gidilmemesi.

Milyonlarca kişi tarafından çılgınlar gibi oynanmaya devam edilen Pokémon GO için 0.33.0 güncellemesi yayınlandı. Oyun ilk çıktığında sağ altta yer alan "nearby" özelliği sayesinde çevrenizdeki Pokémon'ları görebiliyor ve altlarında yer alan ayaklar sayesinde onları takip edebiliyordunuz. Yapılan bir güncellemeyle birlikte ayaklar çalışmamaya başlamıştı. Beklenen güncelleme olan 0.33.0 ile birlikte bu özelliğin düzeltileceği düşünülürken, Niantic çok farklı bir kararla karşımıza çıktı. Yapımcı stüdyo, "nearby" özelliğinin yerine "sightings" yazdı ve Pokémon'ların arkasına çalılar ekledi. Türkçeye "görüş alanındakiler" gibi çevirebileceğimiz bu kelimeyle anladığımız şu ki; Niantic, oyunculara artık bu özellikle Pokémon avlama seçeneğini sunmak istemiyor. 

Bildiğiniz gibi Pokémon oyunlarında Pokémon'lar çalıların arasında gizlenmiş oluyorlardı ve çevrenizde Pokémon olduğuna dair herhangi bir ibare göremiyordunuz. Pokémon avlamak için ise çevrenizdeki çalılara girmeniz ve karşınıza bir tanesinin çıkmasını beklemeniz gerekiyordu. Niantic Labs da yaptığı değişiklikle birlikte bu özelliği işaret etmiş ve işleri biraz daha zorlaştıracağını ima etmiş.

Yapılan bir başka değişiklik ise oyunculara nick değiştirme hakkı tanınması oldu. Oyuncular bir kereye mahsus olmak üzere nicklerini değiştirebilecekler. Stüdyonun yeni güncelleme ile yaptığı tüm değişiklikler ise şöyle:

Pokémon GO 0.33.0 Güncellemesi Detayları

  • Belirli bir hızın üzerine çıktığınızda ekranda bir uyarı görünecek ve kendinizin sürücü olmadığını belirtmek durumunda kalacaksınız.
  • Curveball atarken yaşanan sıkıntılar düzeltildi.
  • Bot kullanan oyuncular yüzünden kaldırılan "Great", "Nice", "Excellent" XP bonusları geri döndü.
  • Yanlış gösterilen madalya ikonları düzeltildi.
  • Bir kereye mahsus olmak üzere nick değiştirme hakkı tanındı.
  • Bozuk olan "Battery-Saver" özelliği iOS'a tekrar eklendi.
  • Takım liderleri Candela, Blanche ve Spark'ın görselleri eklendi.
  • Şu an için değişik varyasyonları denenen "nearby" özelliğinin, şimdilik bir başka şekli eklendi.
  • Çeşitli metin düzeltmeleri yapıldı.
Android için Pokemon GO APK dosyasını buradan indirebilirsiniz...

YORUMLAR