Pokémon Go 30 Milyon İndirilmeye Ulaştı

Pokémon Go 30 Milyon İndirilmeye Ulaştı

Kırılmadık rekor, yazılmadık çılgınlık kalmayacak diye korkuyoruz. Pokémon Go fırtınası tüm dünyayı esiri altına almaya devam ediyor ve istatistikleri dudak uçuklatıyor. Hala açılmadığı onlarca ülke olan oyun çıkalı henüz 2 hafta olmasına rağmen 30 milyon indirilmeye ulaştı. 

Pokémon Go bazı önemli bölgelerde açılmamasına rağmen sadece 2 haftada inanılmaz istatistiklere imza attı. Sensor Tower'ın yaptığı araştırma raporuna göre, oyun dünya çapında 30 milyon indirilme sayısına ulaştı ve üzerine basa basa söylemekte fayda var, yalnızca 2 haftada 35 milyon dolar gelir elde etti. Raporda yer alan bir diğer unsur ise, Amerika ve Avrupa'nın büyük kısmında kullanılabilir olan Pokemon Go'ya oyunseverlerin ciddi miktarda nakit para harcaması oldu. Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde iPhone sahipleri her gün 1.6 milyon dolar para harcıyor. Bu durum, pazar hacmi 39 milyar doları bulan mobil oyun dünyasında bir rekor demek. 

Asya ülkelerinin çoğuna kapalı olan oyunun ilerleyen dönemlerde ne gibi rekorlarlara imza atacağı merak konusu. Şimdiden tarihe adını altın harflerle yazdıran Pokémon Go hepimizi büyülemeye devam ediyor. 

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi (Güncellendi)

Pokemon Go PC’de Nasıl Oynanır?

YORUMLAR