Pokemon Go 600 Milyon Gelirle Mobilde Bir İlki Başardı

Pokemon Go 600 Milyon Gelirle Mobilde Bir İlki Başardı

Niantic tarafından geliştirilen Pokemon Go, 600 milyon dolar gelire en hızlı ulaşmayı başaran mobil uygulama oldu ve bir kez daha rekor kırdı.

Yükselişi ve düşüşüyle son birkaç aydır gündemde olan Pokemon Go, yeni bir rekora daha imza atmayı başardı. Amerika merkezli Niantic tarafından geliştirilen Pokemon Go, 600 milyon gelir sınırına en hızlı ulaşan mobil uygulama oldu. App Annie tarafından paylaşılan bilgilere göre, uygulama sadece 90 gün içerisinde 600 milyon gelir elde etti.

Pokemon Go’nun hala ilk günlerindeki kadar popüler olduğunu söylemek mümkün değil ancak uygulamanın sadece 90 gün içerisinde 600 milyon sınırını aşması çok büyük bir başarı. Öyle ki Candy Crush Saga yaklaşık 200 gün, Puzzle & Dragons yaklaşık 400 gün ve Clash of Clans ise yaklaşık 500 günde bu sınırı aşmışlardı.

App Annie tarafından paylaşılan bir diğer istatistik de Pokemon Go oyuncularının uygulamada geçirdiği zamanı gösteriyordu. Pokemon Go oyuncuları, uygulamada Pokemon Go’dan sonra gelen neredeyse 19 oyundaki kadar zaman geçiriyorlar.

Pokemon GO Bu Sefer Hayat Kurtardı

Pokemon Go 500 Milyon Dolarlık Gelire Ulaştı!

Pokémon GO, Hollywood'un Gelirlerini Geride Bıraktı

YORUMLAR