Pokémon GO Oynayan Sürücü Bir Kadını Öldürdü

Pokémon GO Oynayan Sürücü Bir Kadını Öldürdü

Japonya'nın Tokushima kentinde, bir kadının ölmesine diğerinin ise ağır yaralanmasına sebep olan kazaya Pokémon GO oynayan bir sürücünün neden olduğu söylendi. Yaralanan kadının tedavisi ise devam ediyor.

Tokushima polisinin yaptığı açıklamaya göre geçtiğimiz günlerde şehirde gerçekleşen ölümlü bir kazanın sebebi Pokémon GO oynayan bir adamdır. Arabasını kullanırken aynı zamanda da oyuna odaklanan 39 yaşındaki sürücü, biri 72 diğeri de 60 yaşında olan yaya kadınlara çarptı. Kazanın hemen ardından 72 yaşındaki kadın hayatını kaybederken, 60 yaşındaki kadın hastaneye kaldırıldı. Durumu ağır olduğu bildirilen kadının sağlık durumuna dair, henüz yeni bir açıklamaya yapılmış değil.

Geçtiğimiz ay resmi olarak Japonya çıkışını yapan oyunun yayınlanmasının hemen ardından Japonya hükümeti, Pokémon GO'ya dair bir takım uyarılar yayınlamıştı. Yakın zaman önce oyuna yapılan bir güncelleme ile oyun ilk açıldığında karşınıza, "Pokémon GO oynarken çevrenize dikkat edin" şeklinde mesajlar gelmeye başlamıştı. Bir önceki güncellemede ise belirli bir hızın üzerine çıktığınızda, kendinizin yolcu olduğunu belirtmeniz gerekiyordu. İşte tüm bu uyarılara rağmen, Japon sürücü bir kişinin hayatına mal olmuş ve bir diğerinin de canına kast etmişti. Kendisi ise şimdi cezaevinde.

Pokemon Go Fırtınası Gıda Sektörüne Sıçradı: Pokeburgers

Pokemon Go Guinness Rekorlar Kitabına Girmeye Hazır

Pokemon Go'nun Popülaritesi Dünya Genelinde Giderek Azalıyor

YORUMLAR