Pokémon GO Türki Cumhuriyetlere de Açıldı! Hala Türkiye Listede Değil

Pokémon GO Türki Cumhuriyetlere de Açıldı! Hala Türkiye Listede Değil

Pokémon GO'nun oyuncu kitlesi gün geçtikçe azalmaya devam ederken, oyun yeni bölgelere açılmaya devam ediliyor. Bir hafta kadar önce Balkan devletleri için oyunu hizmete açan Niantic Labs, şimdi de Türki Cumhuriyetler için aynı işlemi gerçekleştirdi.

Niantic Labs ve Nintendo, Pokémon GO'yu soft launch yani kademeli olarak çıkarma hayallerine düşmüş; ancak oyun Yeni Zelanda ve Avustralya'da yayınlandığı gün çeşitli yollarla Dünya'nın her noktasında oynanmaya başlamıştı. Buna rağmen planını aksatmayan iki şirket, Okyanusya'nın ardından Kuzey Amerika ve Avrupa gibi bölgelere sırayla geçmiş ve burada bulunan ülkeler için ayrı ayrı çıkış tarihleri vermişti.

29 Eylül tarihinde yapılan açıklamayla Arnavutluk, Bosna-Hersek, Makao, Makedonya ve Sırbistan için oyunun edinilebileceğini söylemişti. Bugün itibariyle yapılan bir başka açıklamayla Pokémon GO, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Tajikistan ve Moğolistan için de resmi olarak çıkış yaptı. Bundan böyle ismi geçen 11 ülkede Pokémon GO iTunes ve Google Play üzerinden edinilebilecek ve gelecek güncellemeler otomatik olarak görülebilecek. Halihazırda Çin, Güney Kore ve Türkiye gibi büyük oyun pazarlara çıkışını yapmayan oyunun, özellikle ülkemizde ne zaman resmi olarak çıkacağı hala belirsiz.

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi

Pokémon GO, Hollywood'un Gelirlerini Geride Bıraktı

YORUMLAR