Pokémon GO'da Yer Alan Takımların Liderleri Ortaya Çıktı

Pokémon GO'da Yer Alan Takımların Liderleri Ortaya Çıktı

Milyonlarca kişi tarafından oynanmaya devam edilen Pokémon GO'nun bir sırrı daha ortaya çıktı. Oyuncuların beşinci seviyeden sonra seçtikleri takımların gerçek liderleri, Niantic tarafından yapılan açıklamayla duyuruldu. Pokémon GO takas sisteminin de ne zaman çıkacağına dair ipuçları verildi.

San Diego Comin-Con 2016 bize birçok muhteşem haberi getirdi. Birçok şirket daha önce duymadığımız yapımlarını bizlerle paylaşırken, Pokémon GO gibi halihazırda oynanabilir olan yapımlar için de yeni bilgiler geldi. Pokémon GO'nun yapımcısı olan Niantic Games'in baş yöneticisi ve GPS tabanlı oyunların yaratıcısı John Hanke, oyununa dair merak edilen soruları cevapladı ve bilinmeyen konuları açığa çıkardı

Hanke'nin yaptığı en önemli açıklama ise Pokémon GO'da beşinci seviyenin ardından seçilebilen üç takımın -Valor, Mystic ve Instinct- gerçek liderlerine dairdi. Şu an için oyunda silüet olarak beliren bu karakterlerin gerçek kimlikleri, bu açıklamayla birlikte ortaya çıkmış oldu. Açıklamaya göre Team Valor'un yöneticisinin Candela, Team Mystic'in yöneticisinin Balanche ve Team Instinct'in yöneticisinin Spark olduğu kesinleşti.

Pokémon Centers Güncellemesi

Hanke sahnede henüz kesin olmayan ve üzerinde düşündükleri birkaç eklenti hakkında da konuştu. Bunlardan ilki haritada belirli yerlere konuçlandırılacak olan Pokémon Center'lardı. Oyun, dizi ve filmlerde de gördüğümüz bu merkezlerde Pokémon'lar tedavi edilebilecek ve elinizde fazlaca olduğunu düşündüğünüz Pokémon'lar burada saklanabilecekler. Fakat henüz böyle bir güncellemenin kararı resmi olarak alınmadığı için Hanke tüm ayrıntıları bizlere anlatamadı. 

Pokemon iyileştirme ve saklama faaliyetlerinin yanında başka hizmetler de sunması beklenen Pokémon Center'lar, birçok Pokémon GO oyuncusunun beklediği yenilemelerden bir tanesi olarak da önümüzde duruyor.

Pokémon Takas Sistemi

En çok sorulan sorulardan bir tanesi ise gelmesi muhtemel görünen takas sistemiydi. Yine oyuncuların en çok beklediği özelliklerden bir tanesi olan takas sistemini ciddi olarak düşündüklerini belirten Hanke, bunun için ise doğru zamanı beklediklerinin altını çizdi. Oyuncuların birbirleri ile Pokémon takaslamalarına yarayacak olan bu sistemin aktif olabilmesinin ise sunucularla alakalı olduğunun altını çizdi.

Bildiğiniz gibi Pokémon GO Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede henüz resmi olarak çıkmış değil. Bu sebeple Niantic tam randımanlı bir sunucu hizmeti veremiyor. John Hanke de takas sisteminin oyuna eklenmesi için sunucu sisteminin tam olarak çalışmasının ve stabil olmasının gerekliliğini işaret ederek, takas sisteminin ancak sunucular düzgün çalıştığında gelebileceğini söyledi.

Pokémon Go'ya Yeni Pokémonlar ve Özelleştirilebilir Pokéstoplar Gelecek

Pokemon GO Camilerin Ardından Japon Tapınaklarında da Yasaklandı

Manchester United'a Pokemon GO Yasaklandı

YORUMLAR