Pokémon Go'nun Çıkış Tarihi Açıklandı

Pokémon Go'nun Çıkış Tarihi Açıklandı

Günümüzün en çok beklenilen mobil oyunlarının başında gelen Pokémon Go için beklenen haber geldi. Oyunun yayıncı firması Nintendo, Pokémon Go çıkış tarihi açıklamasını en sonunda yaptı!

Nintendo, Pokémon Company ve Niantic Labs işbirliği ile hazırlanan Pokémon Go, çocukluğumuzun hayallerinden bir tanesini gerçeğe taşıyacak. Pokémon Go ile birlikte oyuncular, gerçek dünyada Pokémon avına çıkacaklar ve kendi şehirlerine, bölgelerine özgü Pokémon'ları avlayabilecekler. Niantic'in daha önce Google ile birlikte yayınladığı Ingress tarzı bir oynanışa sahip olacak oyunda, gerçek şehirler ve sokaklar yer alacak. Oyuncular da telefonları ya da tabletleri ile bu sokaklarda dolaşarak, karşılarına çıkan Pokémon'ları yakalamaya çalışacaklar. 

Pokémon çizgi dizisinde gördüğümüz gibi yakalanan Pokémon'ların sayısına ve özelliklerine göre de oyuncuların seviyesi artacak. Böylece elinde telefon sokakları arşınlayan ve daha çok Pokémon yakalayan oyuncular, rakiplerine göre güçlü bir konuma gelebilecekler. Heyecanla beklenen bu mobil oyunun çıkış tarihine dair açıklama E3 2016 etkinliği sırasında gerçekleştirilen Nintendo konferansı sırasında verildi. Konferansta oyunun Temmuz ayı itibariyle oynanabilir olacağı söylendi.

Ücretsiz olarak yayınlanacak oyun için özel olarak geliştirilen bilekliğin fiyatı da yine aynı konferansta ortaya çıktı. Telefonumuz kapalıyken, çevremizdeki Pokémonları bize haber veren bu bileklik, 34.99 dolar fiyat etiketiyle piyasada olacak. iOS ve Android için geliştirilen Pokémon Go'nun ilham aldığı Ingress isimli oyunu ise hemen aşağıdan indirmeniz mümkün. 

Türkiye Pokémon Go

Gerçek Dünyada Oynanabilen Pokemon GO Android ve iPhone’a Geliyor

YORUMLAR