Pokémon GO'nun Harika Yan Etkilerinin Farkında Mısınız?

Pokémon GO'nun Harika Yan Etkilerinin Farkında Mısınız?

Pokémon GO artık viral oyunlar arasına girdi diyebiliriz. Zira hiçbir tanıtıma ihtiyaç duymadan kulaktan kulağa konuşularak bile Android ve iOS platformlarında milyonlarca oyunseveri kendine bağlamayı başardı. Peki son zamanlarda hakkında kötü haberler duyduğumuz bu oyunun aslında harika yan etkileri olduğunun farkında mısınız?

Pokémon GO'nun insana kattığı harika etkilerden kendi deneyimlerimden yola çıkarakta bahsedebilirim ama benim yerime daha güvenilir bir kaynağın haberini referans alacağım. Associated Press'in haberine göre Pokémon oynama süreci boyunca tarihi simgeleri keşfetmeye ve şehirde dolaşırken çevreyle etkileşim kurmaya katkı sağlıyor. 

Niantic'in veritabanında neden tarihi yerler var?

Geçtiğimiz günlerde yapılan Comic-Con'da bir panele katılan John Hanke, çok güzel bir cümle kurmuştu: "Aslında oyun oynamak işin bahanesi, insanlar dışarı çıkmak için Pokémon GO oynuyorlar." Ne kadar doğru söylediğini siz de farkettiniz mi? Niantic'in Google ile tarihi mekanların veritabanını kullanması için bir lisans anlaşması var. Dünya çapında 80.000'den fazla tarihi yerin coğrafi koordinatları Niantic'in veritabanında yer alıyor.

Telefondan başınızı kaldırıp bir etrafınıza bakın, Pokémon GO aslında bize sokağı keşfetmeyi, oyunu bahane ederek tarihi yerlerde dahil olmak üzere pek çok mekanı gezme fırsatı sunuyor. Hem harika bir oyun deneyimi yaşatmayı hem de kültürel birikimi artırmayı hedefliyor. 

Pokémon Go'ya Yeni Pokémonlar ve Özelleştirilebilir Pokéstoplar Gelecek

Türkiye'nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi (Güncellendi)


YORUMLAR