Pokemon GO'nun Kazandığı Para Dudak Uçuklatıyor

Pokemon GO'nun Kazandığı Para Dudak Uçuklatıyor

Geçtiğimiz haftalarda Android ve iOS işletim sistemini kullanan mobil cihazlara bölge kısıtlamalı olarak çıkış yapan Pokemon GO rekora doymuyor. Superdata adlı araştırma firması tarafından hazırlanan bir raporda Pokemon GO'nun şu ana kadar toplam olarak 14 milyon dolar gelir elde ettiğinden bahsediliyor. Daha Pokemon GO resmi olarak tüm dünyada çıkış yapmadan elde edilen bu gelir büyük bir başarı olarak tanımlanabilir. Pokemon GO, ülkemiz de dahil olmak üzere, halen birçok ülkede yayınlanmış değil. Oyunu aşağıdaki yazımızda anlattığımız alternatif yöntemleri kullanarak iOS ve Android cihazlarınıza yükleyip oynayabiliyor olsanız da bu yöntemleri kullanmak istemeyen oyun severler oyunun resmi çıkış tarihini beklemek zorunda:

Pokemon GO Oyunu Android ve iOS Cihazlara Nasıl Yüklenir?

Pokemon GO tüm dünyada yayınladığında ise oyunun uygulama içi satın alım işlemlerinden senelik 1 milyar dolarlık bir gelir elde etmesi bekleniyor. 2 haftadır bölge kısıtlamalı olarak yayında olan Pokemon GO'nun elde ettiği iddia edilen bu gelirin gerçek olması büyük bir ihtimal; çünkü oyun tıpkı bir salgın gibi yayılmakta.

Pokemon GO Amerika Tarihinin En Popüler Oyunu Oldu

Pokemon GO'nun kırdığı rekorlar elde ettiği gelirle de sınırlı değil. Oyun şu ana kadar Amerika'da çıkan mobil oyunlar arasında en popüler olan oyun haline geldi. 2013 yılında çıkış yapan Candy Crush Saga'yı geride bırakan Pokemon GO önümüzdeki dönemde de oyuncu sayısını artıracak gibi görünüyor.

Pokemon Go PC’de Nasıl Oynanır?

Pokémon GO Şimdiden Birçok Çiftin Arasını Bozdu

YORUMLAR