Pokemon Go'ya Para Ödeyen Kullanıcı Sayısı Yüzde 80 Azaldı

Pokemon Go'ya Para Ödeyen Kullanıcı Sayısı Yüzde 80 Azaldı

Pokemon Go'nun aktif kullanıcı sayısında keskin bir düşüş yaşanıyor. Son zamanlarda sizlerle paylaştığımız haberlere de yansıyan bu durum, geliştirici firmanın gelirlerine de yansıyacak gibi görünüyor. Son gelen haberlere göre Pokemon Go'nun aktif kullanıcı sayısında yaşanan büyük düşüşün ardından, elde ettiği gelirde de yüzde 80 azalma görüldü. Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyeden hesaplanan verilerde şaşırtıcı sonuçlar elde edildi.

Hepimizin şahit olduğu üzere Pokemon Go, rekorlar kitabı dahil olmak üzere mobil dünyayı alt üst eden bir çizgiyle ilerledi. Çıktığı günden bu yana gerek gelir anlamında gerekse aktif kullanıcı sayısında tüm rakiplerini al aşağı eden ve büyük sükse yapan oyun, yavaş yavaş bu popülaritesini yitirmeye başladı. Elde ettiği gelirin yüzde 80'inin azalması da bunun en büyük kanıtı olarak karşımızda duruyor. 

İşin ilginç yanı, bu düşüşe rağmen Niantic firması yıllardır aktif olan Candy Crush'dan 6 kat daha fazla gelir elde ediyor. Adeta bir para makinesi olan oyun, yaşadığı büyük düşüşe rağmen liderliği kimselere kaptırmıyor. Heyecan verici güncellemelerin gelmemesi kullanıcıları alternatif aramaya yöneltmiş olabilir. Bakalım ilerleyen dönemlerde oyun nasıl bir seyir izleyecek.

Milletvekili Parlamentoda Pokémon GO Oynarken Yakalandı

Pokémon GO Oynayan Sürücü Bir Kadını Öldürdü

YORUMLAR