Pokémon'un Yapımcısından Yeni Oyun Geliyor

Pokémon'un Yapımcısından Yeni Oyun Geliyor

Çok uzun yıllardır Pokémon oyunlarıyla karşımıza çıkan Japon oyun geliştiricisi Game Freak, sürpriz bir şekilde yeni bir oyun daha yayınlandı. Giga Wrecker ismindeki bu iki boyutlu platform oyunu, bir hayli güzel görünüyor.

Henüz erken erişim aşamasında olan Giga Wrecker, robotik bir kızın hikayesini anlatacak. Şeytani robotlar tarafından ele geçirilen bir dünyada geçecek olan oyunda amacımız ise kendi özgürlüğümüze giden yolu çizebilmek. Bunun için karşımıza çıkan tonlarca mozolu ve döküntüyü toplamamız gerekecek. Tüm bu topladığımız molozlar ve diğer şeylerden ise kendimize yeni silahlar yaratabileceğiz. Bu arada Steam üzerinde Erken Erişim aşamasında olan bu oyun geliştirme boyunca önemli ölçüde değişebiliceği için belki de biraz beklemeni daha yararlı olabilir. Oyunun Türkçe desteği yok.

Ancak çok sayıda moloz toplandığında yeni silahlar yapabilme imkanı doğacak. Bu sebeple oyuncuların çokça gezmesi ve mücadeleye girmesi gerecek. Ortaya çıkan silahlar ise bir öncekine göre daha güçlü olacak ve yapıldıkları molozun türüne göre farklı özellikler kazanacaklar. Gerçekçi bir fizik motoruna sahip olacak olan Giga Wrecker, oyunculara bu yollarla daha önce görmedikleri zorluklar da çıkaracak.

Giga Wrecker, Game Freak'in Tembo the Badass Elephant isimli oyunundan sonra Steam üzerinden yayınladığı ikinci yapım olma özelliği de taşıyor. Ayrıca bilindiği üzere yapımcı, yakın zaman sonra 3DS için Pokémon Sun and Pokémon Moon'u da piyasaya sürecek. 

Pokemon Go Guinness Rekorlar Kitabına Girmeye Hazır

Türk Emlakçılar Pokémon GO'nun Gücünü Fark Ederse Ne Olur?

Hayranlar Tarafından 9 Yılda Geliştirilen Pokémon Uranium Çıktı

YORUMLAR