Popüler Dizi “Söz”ün Mobil Oyununa Büyük İlgi

Söz Mobil Oyun

Günümüzün popüler TV dizilerinden “Söz”, mobil oyun sektörüne de giriş yaptı. Yapımını “TIMS&B” Yapım'ın üstlendiği, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği “Söz” dizisi, mobil oyunuyla da yine ilklere imza atmaya devam ediyor. Oyun şimdiden yoğun ilgi gördü ve en çok indirilenlerde 1. sıraya yerleşti.

“Söz” mobil oyunu, ilk versiyonu yayınlandıktan sonra 24 saatte App Store ve Google Play'de 1. sıraya yerleşti. Daha sonra yayınlanan 2 yeni versiyonuyla da Türkiye'de ve uluslararası çapta kısa sürede App Store’da oyun kategorisinde 1., tüm kategorilerde “Ücretsiz En Popüler Uygulamalar” sıralamasında 3. ve Google Play’de tüm kategorilerde “Trend Uygulamalar” sıralamasında 2. sırada yer almayı başardı.

Türkiye’de ve global oyun endüstrisi içerisinde önemli başarı ve ödüllere sahip “Oyun Stüdyosu” ve “TIMS&B” ortaklığıyla, “Oyun Stüdyosu”nun 12 kişilik ekibi tarafından 6 ay sürede oluşturulan “Söz” mobil oyunu, offline ve multiplayer olmak üzere 2 yeni versiyondan oluşuyor. “Söz” dizisinin temasına ve karakterlerine uygun olarak 3D grafiklerle, point and click (işaretle ve oyna) şeklinde 31 bölümden oluşan oyun hem internetsiz oynanabiliyor, hem de oyuncuların birbirlerine karşı oynayabildikleri çok kullanıcılı (multiplayer) bir versiyona sahip.

Türkiye'de bir yetişkin dizisine uyarlanan ilk mobil oyunu olma özelliğini de taşıyan “Söz”ün tüm bölümlerini bitiren oyuncular arasından seçilecek olan 3 şanslı kişi dizinin setine davet edilecek. Ayrıca yeni oyun olan “Söz” Online Multiplayer'ı oynayanlar arasından 1 kişi de dizide rol alma fırsatı yakalayacak.