PUBG, 1 Milyon Barajını Geçti

PUBG, 1 Milyon Barajını Geçti

Hayatta kalma oyunlarına yeni bir bakış açısı getirerek, bir anda durdurulamaz bir şöhrete kavuşan PlayerUnknown's Battlegrounds, anlık 1 milyon oyuncu sayısını geçerek, bir başka başarıya daha imza attı. 

Erken erişim aşamasının başlamasının üzerinden sadece 165 gün geçmişken, 10 milyondan fazla kopya sattığı açıklanan PlayerUnknown's Battlegrounds, iki hafta kadar önce Dota 2'nin anlık kullanıcı sayısını geride bırakmış ve birçok oyuncuyu şaşırtmıştı. Anlık oyuncu sayısı konusundaki başarısını günbegün arttıran PUBG, dün itibarıyla 1 milyondan fazla oyuncuyu aynı anda buluşturarak, önemli bir basamağı daha atlamış oldu. 

Tam olarak 1,018,540 oyuncuyla kendi rekorunu kıran ve liste başına yerleşen yapım, geçilemeyecek gibi duran Counter-Strike: Global Offensive'i ikiye katlamayı da başardı. Uzun süredir anlık oyuncu sayısı listesinin ilk sırasında yer alan Dota 2'ye de yaklaşık 300 bin oyuncu fark attı. 

Anlık oyuncu sayısına dair rekor daha önce Dota 2'ye aitti ve 1 milyon oyuncu barajını aşmayı başardı. PlayerUnknown's Battlegrounds'un yakaladığı bu başarının sürmesi beklenirken, oyunun, rekoru kırılamayacak bir noktaya kadar getirebileceği tahminleri de yapılıyor. 

Microsoft, PlayerUnknown's Battlegrounds'un Yayıncısı Oldu

PUBG Durdurulamıyor!

YORUMLAR