PUBG 1.0 Resmi Olarak Çıktı!

2017'nin en başarılı oyunlarından olan PUBG için nihayet beklenen gün geldi ve oyun erken erişim sürecini tamamlayarak final sürümüyle oyuncuların beğenisine sunuldu.

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS geçtiğimiz Mayıs ayında erken erişime açıldığında belki de hiçbirimiz oyunun bu derece başarılı olacağını bilemiyorduk. Daha önceden farklı oyunlarda gördüğümüz battle royale yapısını modern silahlar ile birleştiren oyun kısa süre içinde milyonlarca oyuncu kazandı, takip eden aylarda da Steam'in en çok aktif oyuncu sayısına sahip CS:GO ve DOTA 2 gibi oyunlarını geride bırakarak Steam'in liderlik kürsüsüne yerleşti. Bütün bu süreç boyunca PUBG geliştirilmeye devam edildi ve oyuna yeni özellikler kazandırıldı.

Bu sabah saatlerinde yayınlanan PUBG final sürümü ise beraberinde bir süredir test sunucularında denenen özellikleri getiriyor. Miranar adlı yeni çöl haritası, bu haritaya özel kara ve su araçları, yeni silahlar, duvarların üzerindne atlama ve tırmanma mekanikleri şu an oyunda erişilebilen özellikler. Peki PUBG 1.0 yayınlandıktan sonra oyunun geliştirilmesi ve oyuna yeni özellikler eklenmesi devam edecek mi? PUBG geliştiricileri, bu soruyu cevaplayarak oyuncuların endişelenmemesi gerektiğini söyledi ve 2018'de büyük şeylerin müjdesini verdi.

PUBG ekibi, oyunun belki de en zayıf yönü olan optimizasyonunu iyileştirmek için çaba harcayacaklarının sözünü veriyor. Bu iş için birçok farklı donanım üreticisi ile iletişime geçilmiş bile. Bunun yanında oyun mekaniklerini iyileştirmek adına en başarılı Koreli oyuncuları bir araya getirerek mavi alanın hızını ve büyüklüğünü daha iyi ayarlamak için çabalar yürütülüyormuş. Oyunun ana mekanikleri sabit kalacak şekilde birçok farklı deneyin gerçekleştirildiği ve yeni özellikler için araryışların devam ettiği bilgisi de paylaşılıyor. Bütün bu arayışların temel amacı ise resmi bir PUNG e-spor ligi yaratmak. Belki de önümüzdeki sene PUBG e-spor ligiyle karşılaşabilirmişiz.

YORUMLAR