PUBG, Steam'de Yeni Bir Rekor Kırdı

PUBG, Steam'de Yeni Bir Rekor Kırdı

Son dönem içerisinde Steam'in en popüler oyunu olan Playerunknown's Battlegrounds, Steam'de yeni bir rekor daha kırdı. Yeni rekoru resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşan PUBG, Steam tarihinin aynı anda en fazla kişinin oynadığı oyun olarak tarihe geçmeyi başardı.

Erken erişime sunulduğu tarihten beri büyük işlere imza atan PUBG, 4 ay içerisinde 5 milyon satış rakamına ulaşarak bir rekor kırmıştı. Şüphesiz ki bu ay daha fazla oyuncu tarafından satın alınan PUBG'nin, rakiplerine göre sahip olduğu farklı algoritması sayesinde büyük ilgi topladığı düşünülüyor.

1.34 milyon aktif oyuncu sayısıyla Steam'da bir ilki başaran yapım, önceki rekorun sahibi Dota 2'ye bir hayli fark atmayı başardı. Ayrıca Dota 2'nin rekoru ise 1.29 milyondu. Bunlara ek olarak şimdilik ikinci sırada Dota 2 yer alırken arkasından CS:GO geliyor. Bu oyunların aktif oyuncuları ise sırasıyla, 800 bin ve 600 bin civarında.

Ayrıca SteamSpy'in geçtiğimiz hafta verdiği bilgilere göre PUBG, 11 milyon kopya satmayı başardı. Yani henüz çıkış yapmayan bu oyun, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekiyor.

PUBG'da Şimdiye Kadar 150.000'den Fazla Oyuncu Banlandı

PUBG, 1 Milyon Barajını Geçti

YORUMLAR