Razer, THX Ses Sistemleri Şirketini Satın Aldı

Razer, THX Ses Sistemleri Şirketini Satın Aldı

THX ses sistemleri sinemaya çok gidenler tarafından bilinir, hatta çoğu filmin girişinde yer alan o muazzam ses şöleni unutulamaz. Diğer yandan, evde film izleyenler bile THX’in ne olduğundan haberdardır. Razer tarafından satın alınan THX, bundan böyle oyun severler için de bir ses kalite kriteri olacak.

Star Wars’un yönetmeni ve yapımcısı George Lucas’ın geliştirdiği ve sahibi olduğu THX, küresel olarak tanınan ve kullanılan bir sinema hoparlör ses sistemi markası. Lucas Film LTD’nin sahibi olduğu THX, genel olarak sinema salonlarında kullanılan bir ses düzeni. Ancak 5.1 ev sineması sistemlerinde DVD ve Bluray oynatıcılar tarafından desteklendiği için "Dolby Digital" kriterinden sonra en yaygın ses sistemi olarak biliniyor. THX var olan 5.1 ve 7.1 ev sistemi hoparlörlerini filmlerde dijital kodlanmış ses iziyle son derece verimli kılabiliyor.

Bu ses sistemini satın alan Razer elindeki bu küresel ses kalite kriteriyle ne yapacak henüz bilinmiyor ancak çok yakında Razer’dan son derece kaliteli hoparlörler ve ses donanım araçları göreceğimiz kesin.  

Kurumsal tarafta ise THX’in Razer tarafından satın alınmasının iş akışında ve küresel operasyonlarında bir değişiklik yapmayacağı konuşuluyor. THX bir iş gücü değişimine gitmeyecek. Satın alma sonrası THX’in CEO’su Ty Ahmad-Taylor kurumsal olarak iş stratejilerinde hiçbir şeyin değişmeyeceğini ancak donanım olarak Razer ile yeniliklere açık olduklarını ifade etti.

YORUMLAR