Red Dead Redemption 2, 105GB Depolama İsteyecek

Uzun bir bekleyişin ardından resmiyet kazanan ve PS4 ile Xbox One kullanıcılarına sunulacak olan Red Dead Redemption 2'nin depolama alanı ortaya çıktı. 26 Ekim tarihinde indirilebilir olacak oyunun depolama konusunda can sıkacağını söyleyebiliriz.

Red dead online beta

4K çözünürlük desteğiyle birlikte beklentiyi arttıran ve konsol dünyasına yepyeni bir soluk getirmesi planlanan Red Dead Redemption 2'yle ilgili bir görsel sunuldu. Bu görsel üzerinde yer alan bilgide oyunun 105GB indirme dosyası, toplamda ise 150GB'a kadar depolama istediği belirtildi. Bu anlamda konsol oyuncularının üzüleceğini söyleyebiliriz.

500GB'lık bir konsol için can sıkan bu depolama alanının gayet normal olduğunu hatırlatmak lazım. Oyun içerisinde yer alan her ayrıntı detaylı olarak tasarlanmışken aynı zamanda görsel açıdan da üst düzey kalite bekleniyor. 4K çözünürlükle birlikte daha güzel görseller ortaya çıkaran Red Dead Redemption 2'nin PS4 ve Xbox One için aynı depolama alanına ihtiyaç duyacağı tahmin ediliyor.

Red Dead Online'da Yeni Dönem

Red Dead Redemption 2 ile ilgili çıkan görselin bir başka detayında ise online moduna gelen yeni kalabalık gruplar gözlemlendi. Yeni oyunla birlikte online modda 32 kişiyle birlikte oynayabilecek ve çok daha kalabalık haritalarda kapışabileceksiniz. 26 Ekim'de sunulacak oyunun online sürümünün betası ise Kasım ayında başlayacak.