RED Şirketi 10 Bin Dolarlık Scarlet-W 5k Kamerayı Tanıttı

RED Şirketi 10 Bin Dolarlık Scarlet-W 5k Kamerayı Tanıttı

Yüksek özellikli kameraları üretmesiyle tanınan RED, yeni bir video kamera daha üretti. Scarlet-W ve Scarlet-W Monochrome adlarını verdiği bu kameralar 5K 60 fps video çekebilme özelliğine sahip.

Geçtiğimiz günlerde kameranın tanıtımını yapan RED firması bu kameralar için 10 Bin Dolar gibi fiyat belirledi. Kamera satın alındığında bir adet kafa ve 5K Red Dragon sensörleriyle birlikte geliyor. RED firmasının daha önce ürettiği Raven kameralardan biraz daha ağır olan Scarlet-W kameralar Ravenin aksine daha genel amaçlar için üretilmişe benziyor. Hatırlayacağınız üzere Raven kameralar daha çok uçaklarda kullanılmaktaydı. Yeni model kamerada daha aktif bir sensör kullanan RED firması bu kameraya ayırt edici özellik olarak değiştirilebilir optik düşük geçirgenlik filtesi eklemiş. Bu filtre ile daha yumuşak geçişler yapmak mümkün. Kameranın kayıt formatı daha önceki kameralarında da olduğu gibi RAW olarak belirlenmiş.

RED firması Scarlet-W'nin kafası için şimdilik 9.950 Dolar fiyat belirlemiş. Bu arada RED Raven'in kafasının 6 Bin Dolar olduğunu hatırlatalım. Scarlet-W tam donanımlı aksesuar ve lensleriyle 17 Bin Dolar gibi bir fiyata geliyor. Bu kameranın Şubat veya Mart aylarında raflardaki yerini alması bekleniyor. Meraklıları için ise kameranın daha detaylı özelliklerinin tablosu aşağıda. Alıcısına şimdiden hayırlı olsun.

YORUMLAR