Renault’dan Göz Kamaştıran Otomobil Konsepti: EZ-Ultimo

Renault’dan Göz Kamaştıran Otomobil Konsepti EZ-Ultimo

Fransız otomobil üreticisi Renault, EZ-Ultimo adını verdiği yeni otonom araç konseptini tanıttı. EZ ailesinin son ferdi olan Ultimo, lüks bir salonun tüm özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Geleceğini elektrikli otomobiller üzerine inşa eden Renault, yeni otonom konsepti EZ-Ultimo’yu tanıttı. 2018 Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan araç, ahşap, mermer ve deri gibi asil malzemelerle giydirilen iç mekanı ile birinci sınıf bir seyahat deneyimi sunuyor.

Renault EZ-Ultimo

Ultra lüks özellikleriyle dikkat çeken EZ-Ultimo, tasarımıyla adeta göz kamaştırıyor. Ultimo’nun iç dizaynı da en az dışı kadar etkileyici. Mobil bir oturma odası şeklinde tasarlanan araçta, evlerimizdeki tekli koltuklara benzeyen bir koltuk bulunuyor. Bank şeklindeki diğer iki kişilik koltuğu ile birlikte toplamda üç yolcu ağırlayabilen otomobil, inanılmaz bir deneyim vadediyor.

Ultimo

Ultimo’nun tavanı, karartılmış cam panellerle kaplı. Aracın her iki yanında ise ızgara benzeri bir yapı bulunuyor. Tekerlek boşluklarını tamamen dolduran geniş lastikler ise ön ve arka kaporta ile birleşiyor. Otomobil ayrıca, yukarıya doğru açılan martı kanat kapılarıyla yolculara kolay giriş - çıkış sağlıyor.

EZ-Ultimoo

Dördüncü seviye otonom sürüş teknolojisi ile donatılan EZ-Ultimo, üstün teknolojik altyapısı ile dikkat çekiyor. Aracın dört bir köşesine yerleştirilen otonom sürüş kameraları, sensörler, radar ve LiDAR kameraları konforlu olduğu kadar güvenli bir yolculuğun da kapılarını aralıyor.

EZ-Ultimo’yu beğendiniz mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.