Resident Evil 7 Çıkış Tarihi Su Yüzüne Çıktı

Resident Evil 7 Çıkış Tarihi Su Yüzüne Çıktı

Resident Evil denilince bir dönem akan sular dururdu. Bilgisayarlarımızda ve oyun konsollarımızda oynadığımız ve bizi survival - horror tarzındaki korku oyunu türüyle tanıştıran Resident Evil serisi bir zombi kıyameti ortasında kalan kahramanların zorlu hayatta kalma mücadelelerini konu alıyordu. Oyuncular mermi ve sağlık ekipmanları gibi malzemelerin sınırlı olduğu Raccoon City'de zombilerden ve mutasyona uğramış ucube yaratıklardan kaçarken adrenalin dolu anlar yaşıyordu. Resident Evil serisinin ana hikayesini takip eden son oyun ile 2012 yılında karşılaşmıştık. Bu sene yayınlanan Resident Evil 6'nın ardından oyunun geliştiricisi Capcom seri içerisinde alternatif bir hikaye çizgisine sahip Resident Evil: Revelations serisini ve serinin ilk oyunlarının yenilenmiş versiyonlarını oyun severlerin beğenisine sunmuştu. Fakat ana hikayeyi devam ettirecek olan yeni Resident Evil oyunu ya da Resident Evil 7 hakkında herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Fakat Resident Evil 7 çıkış tarihi ile ilgili resmi bir bilgi elimize ulaşmış olabilir.

Capcom'un Finansal Raporlarında Yeni Resident Evil Oyunundan Bahsediliyor

Capcom, geçtiğimiz günlerde açıkladığı finansal raporlarında bir sonraki Resident Evil oyunu için büyük ölçekli bir girişim başlatacağını belirtiyor. Bu girişimin sonlanacağı tarih ise 2016 mali yılının sonu; yani 31 Mart 2017 olarak gösteriliyor. Bu da demek oluyor ki en geç 31 Mart 2017 tarihinde serinin yeni oyunu çıkış yapabilir.

Resident Evil 6'nın seri içerisindeki en başarısız oyunlardan biri olması oyun severleri bir hayli üzmüştü. Buna rağmen Capcom, Resident Evil Revelations ve klasik oyunları yenilediği Resident Evil HD Remaster ve Resident Evil 0 HD Remaster ile iyi bir iş çıkararak serinin hayranlarının gönlünü geri kazanmayı başarmıştı. Eğer firma bu başarısını devam ettirirse Resident Evil 7'nin serinin kaybedilen itibarını geri kazandırması muhtemel.

Resident Evil 6 PC İnceleme

YORUMLAR