Resident Evil 7 PC Demosu Önümüzdeki Günlerde Çıkacak

Resident Evil 7 PC Demosu Önümüzdeki Günlerde Çıkacak

Geçtiğimiz yaz aylarında düzenlenen E3 2016'da Resident Evil 7 duyurusunun yapılmasının ardından Capcom, PlayStation 4'e özel bir Resident Evil 7 demo sürümü yayınlamıştı. PlayStation 4 oyuncuları bu demo sayesinde oyunun ne getireceği hakkında bir fikir sahibi olabilmişlerdi; fakat herhangi bir Resident Evil 7 PC demo sürümünün yayınlanmaması PC oyuncularını üzmüştü.

Ünlü korku oyunu serisinin son oyunu, serinin önceki oyunlarıyla kıyaslandığında bambaşka bir yüzle karşımıza çıkıyor. Hatırlanacağı üzere önceki oyunlarda 3. şahıs kamera açısı veya farklı sabit kamera açıları ile kahramanımızı kontrol ediyorduk. Resident Evil 7'de ise FPS türündeki oyun sistemine geçiş yapılıyor; yani oyunu birinci şahıs bakış açısıyla oynuyoruz.

Capcom'un Resident Evil 6'da aradığını bulamaması nedeniyle yeni arayışlar içine girmiş olması doğal bir sonuçtu. Firma bu nedenle Outlast gibi oyunlarda tercih edilen ve başarılı bir sonuç çıkaran FPS sistemine geçiş yapmayı tercih etmiş olabilir. Seri açısından tamamen yeni, oyun dünyası açısından çok da radikal olmayan bu değişikliğin PC üzerinde nasıl bir sonuç yaratacağını 19 Aralık tarihinde görebileceğiz.

Capcom, 19 Aralık tarihinde yayınlanacak Resident Evil 7 PC demosunun bilgisayarlara özel ayarlar ve grafik seçenekleriyle birlikte geleceğini duyuruyor. Ayrıca The Beginning Hour adlı demo, şu ana kadar yayınlanmış bütün güncellemelere de sahip olacak, bu güncellemelere son Midnight güncellemesi de dahil.

Resident Evil 7'nin resmi çıkış tarihi ise 24 Ocak 2017. Oyunun demosu yayınlandığında bu bağlantıyı kullanarak bu demoyu indirebileceksiniz:

Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (Aralık 2. Hafta)

YORUMLAR