Ringbow ile Oyunları Parmağımızla Oynayabileceğiz

Ringbow ile Oyunları Parmağımızla Oynayabileceğiz

Oyun dünyası adına teknoloji gün geçtikçe ilerliyor. Bu aralar yeni nesil konsol söylentileri devam ederken konsol geliştirici firmalar (Sony, Microsoft) bu tür söylentilere cevap olarak yeni neslin var olan nesilden farklı olmasını ve bu farkı ortaya koyacak teknolojinin henüz var olmadığından yakınıyor ve sürekli bu tür cevaplar vererek günümüzde kullanmakta olduğumuz yedinci jenerasyon oyun konsollarının ömrünün bitmediğini dile getiriyorlar.

Fark koyacak teknolojiden kasıt konsola getirilecek yeni bir aparat, cihaz, aksesuar vb. şeyler direk olarak konsola entegre olabilecek bu tür şeyler yeni nesil konsollar için düşünülüyor. Günümüzde kullanılan Kinect ve PS Move gibi sensör teknolojileri tabir-i caizse yedinci jenerasyon konsolların ömrüne ömür kattı. Bu yüzden sekizinci nesil konsollar için daha farklı şeyler düşünülmeye başlandı öncelikle akla gelen şey tablet elbette. Bu konuda ilk atağa yapan ve ilk yeni nesil konsol olan Wii U’yu duyuran Nintendo, yeni konsolunda bir tablete yer veriyor. Ve bu tablet ile konsolun kontrolü sağlanırken bu bir el konsoluna da dönüşebiliyor.

Microsoft ve Sony’de farklı bir şeyler yapma çabası içine girmiş olacak ki planlara projelere başladı bile. Söylentilerden doğan şeylere göre en dikkat çeken yeni teknoloji hiç şüphesiz Microsoft’un Kinect Gözlük teknolojisi olurdu. Onun haricinde yeni Xbox için bir tablette düşünülüyor olabilir, söylentileri mevcut.

Gel gelelim asıl konumuza, belki de konsol üreticileri adına bir ilham niteliği taşıyan Ringbow neden yeni nesil konsollarda karşımıza çıkmasın? Öncelik olarak nedir bu Ringbow? Ringbow bir oyun aksesuardır, adından da anlaşılacağı gibi bir çeşit yüzük olan Ringbow sayesinde parmağımız ile oyun oynayabilme imkanına kavuşuyoruz.  Bu teknoloji şu an için sadece mobil platformlara özel hazırlanmakta olup yeni nesil konsollarda da karşımıza çıkabilir.

iOS platformuna özel olarak hazırlanan Ringbow daha sonraları Android içinde çıkış yapacak. Ringbow sadece oyun amaçlı değil ayrıca dokunmatik ekranlarda kontrol desteğini arttırmaya yarıyor. Bu elektronik yüzük geliştirilebilirse ileride başarılı bir oyun aksesuarı olabilecektir. Ringbow şu an için üretim aşamasını atlattı ancak kontrol ve dağıtım gibi şeyler için 100.000 dolar gibi bir bütçeye ihtiyaç duyuyor.

Yön kontrolü sağlayan Ringbow aynı zamanda buton görevini de üstlenmekte. Kullanılmaya başlandığında oyuncuda başarılı bir hassasiyet sağlayan cihaz ile bu durumu üst seviyelere çıkartmakta mümkün. 5 saat boyunca çalışmasını sağlayan bir pil ömrüne sahip olan Ringbow’u dilediğiniz parmağınızda kullanabilmeniz için gerekli genişletme ve daraltma olanağına sahip. Mobil cihazlar için çok uygun olan Ringbow’da bluetooth desteği de mevcut.

Bu teknolojinin hayatımızda yer alması için gerekli bütçenin toplanmasında sizde rol almak istiyorsanız 10 dolarlık bağışta bulunmalısınız, bağış ile birlikte 35 dolarda öderseniz (toplamda 45 dolar) bu cihaza çıktığında sahip olabilecek hem destek olmuş olacaksınız. Ringbow’un Kickstarter sayfasından bağışlarınızı yapabilirsiniz.

YORUMLAR