Riot, League of Legends Hile Geliştiricilerine Dava Açmaya Başladı

Riot, League of Legends Hile Geliştiricilerine Dava Açmaya Başladı

Eğer bir online oyun oynuyorsanız ve diğer oyuncularla rekabet içinde savaşlara katılıyorsanız, bu oyunlarda yapılan hilelerin ne kadar sinir bozucu olduğunu bilirsiniz. Oyunculara haksız avantaj kazandıran hileler nedeniyle birçok oyuncunun oyun deneyimleri mahvolmakta ve oyuncular severek oynadığı oyundan vazgeçmekte.

Oyun geliştiricileri büyük emekler harcayarak bir oyun geliştirdikten sonra maalsef ki işleri bitmiyor. Oyunlarını oynanabilir seviyede tutabilmek için oyunun çıkışından sonra yamalar, güncellemeler yayınlıyorlar. Buna ilave olarak hilecilerle de mücadele etmeleri gerekiyor. League of Legends'ın geliştiricisi Riot için durum hiç de farklı değil. Fakat Riot işin kaynağına inerek LoL hile geliştiricilerine savaş açtı.

Riot'un hedefindeki hile ise LeagueSharp adlı hile yazılımı. Bu yazılım arka planda çalışıyor ve oyuncuların çok daha hızlı tecrübe puanı kazanmasına, düşmanların yerini belirlemesine ve isabet oranlarını artırmalarına yardımcı oluyor. Bu nedenle hile kullanmayan oyuncuların bu hileciler karşısında adil bir karşılaşma yapabilme şansları olmuyor.

League of Legends hile yazılımlarının geliştirilmesini önlemek oyun içinde hile yapan oyuncuları tespit ederek banlamaktan daha kalıcı bir çözüm; çünkü bu sayede daha çok oyuncunun hile yazılımlarından yararlanması engellenebiliyor.

Riot, LeagueSharp hilesini geliştirenlere "League of Legends'ın telif haklarını ihlal etmek, Riot çalışanlarından birini hedef alarak kişisel bilgilerini yayınlayıp tehdit etmek ve sosyal medyada bu çalışana hakaret etmek" sebepleriyle dava açmış. Anlaşılan o ki hile geliştiricileri agresif tavırlarıyla işi kendileri için daha da zorlaştırmışlar.

League of Legends Türkiye Büyük Finali’nde Şampiyon Dark Passage!

YORUMLAR