Robot Kuri Ev Hayvanlarınızı Tanıyacak ve Sevecek

Robot Kuri Ev Hayvanlarınızı Tanıyacak ve Sevecek

 

Disney ve Pixar stüdyolarının unutulmaz çizgi film karakteri Wally'i aşırı derecede andıran Robot Kuri, aslında Mayfield Robotics'in kullanıcılara tatlı bir sürprizi, Robot Kuri kalbinizi çalacak ve ailenizin ev yaşamının kilit unsuru olabilecek özelliklere sahip.

Bir bowling lobutunu andıran Kuri ilk olarak CES 20172de tantilmıştı, ancak artık biraz daha yetenekli. Yeni güncellenmiş işletim sistemi özellikleriyle hem anılarını HD formatında kaydediyor hem de evinizdeki hayvanlarla son derece uyumlu bir yaşam sürebiliyor. Son yapılan güncellemelerden sonra sevimli robot Kuri, ev hayvanlarını da tanıyabiliyor. Kuri bu güncellemeden önce sadece ev halkını tanımlayabiliyordu yani artık neredeyse tam bir otomatik "ev muhtarı" olmuş. Kuri, evde yaşayan hayvanlara bakarak, onları da ev sahiplerinden ayıt edebiliyor ve ayrı bir kategoride sınıflandırabiliyor.

Bu önemli güncellemenin yanı sıra, bu robot kendisiyle bütünleşmiş 1080p HD kameraya da sahip. Bu önemli anların, video ve fotoğraflarını çekerek aile albümünüze katkıda bulunabileceği anlamını da geliyor. Kuri'nin 1080p çözünürlüğündeki sanal gözleri, canlı yayın akışı yapmasını da sağlıyor. Kısaca evde olmasanız da gözünüz arkada kalmıyor.

Kuri'nin yazılımının yanı sıra, hareket eden aksamı da yenilenmiş durumda. Bu yenilik, Kuri'nin daha düzgün hareket edebilmesini sağlarken, aynı zamanda daha az gürültü çıkararak evde dolanabilmesine de olanak veriyor. Aksam güncellemeleri ile Kuri, artık yerdeki halılara da takılmadan hareket edebiliyor.

Star Wars’un Topaç Robotu BB-8, Artık Sizin Olabilir

Park Alanı Robotu Bir Sürücüden Dayak Yedi!

Dünyanın En Gelişmiş İnsansı Robotu Atlas Güncellendi

YORUMLAR