Robotla İlişki Kurmak İster Misiniz?

Indiana Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre ABD vatandaşları arasından her 7 kişiden 1'i robot ile cinsel ilişki kurma hayali kuruyor. "Sekste robot devrimi olacak mı?" sorusuna gelen cevaplar ise oldukça şaşırtıcı.

Indiana Üniversitesi'nden araştırma görevlisi sosyal psikolog ve yazar Dr. Justin J. Lehmiller'in sunmuş olduğu rapora göre ABD'li vatandaşlar robotlarla ilişkiye sıcak bakıyor. 4 bin ABD'liye sorular soran Lehmiller, yüzde 14.3 oranında kadın ve erkeğin bir robotla cinsel fantezi istediğini belirtti.

Araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 17'si robotla cinsel ilişki kurmayı hayal ediyorken, bu oranın kadınlar üzerinde yüzde 10 seviyesinde kaldığı dile getirildi. Fakat yüzde 22'lik kesim ise robotla yaşanacak ilişkiye hayır demeyeceğini söyledi.

Robot - İnsan İlişkilerine Alışmalı mıyız?

Araştırma sonuçlarında genel olarak her yedi kişiden birinin robotla cinsel ilişki kurmayı düşlediği görülüyorken, hayatlarımızı robotlara hazırladığımızı kabullenmemiz gerekiyor. Bu ilişkiler yakın gelecekte gerçeğe dönüşüp normalleşebilir.

Peki siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayın!