Rockstar, GTA 5 Hilecilerine Ban Çekicini İndirmeye Başladı

Rockstar, GTA 5 Hilecilerine Ban Çekicini İndirmeye Başladı

Eğer GTA Online ban olaylarıyla sıkça karşılaşmaya başladıysanız veya bu olay sizin başınıza geldiyse bu durmun sebebi belli oldu. Rockstar, birçok farklı ödül kazanan hit oyunu GTA 5 içinde yer alan GTA Online modunda hile yapan oyuncuların tepesine ban çekicini vurmaya başladı. Bilindiği üzere oyuncular GTA Online moduna kendi kahramanlarını yaratrak başlıyorlar ve bu modda çeşitli görevleri, soygunları veya etkinlikleri tamamlayarak para kazanmaya çalışıyorlar. Bunun haricinde ekstra para kartları satın alınarak bu modda gerçek paranızı sanal paraya dönüştürebiliyorsunuz. Bazı oyuncular ve hackerlar ise çeşitli modları ve 3. parti araçları kullanarak oyunda haksız kazanç elde edip milyonlarca dolar değerindeki oyun içi parayı sanal bankalarına gönderebiliyorlar. İşte Rockstar, son GTA 5 ban dalgasında bu oyuncuları hedef aldı.

Rockstar bu oyuncuları banlarken oyundaki sanal bankalarındaki parayı da sıfırladı. Rockstar oyunculara banka hesaplarındaki haksız elde edilen paranın geri alındığını bildiren mesajlar da gönderdi:

Rockstar, hile yapan oyunculara birer birer ban çekicini indirirken ban hakkındaki politikasını da güncelledi. Yeni politikada şu notlar yer alıyor:

" Eğer GTA Online'dan geçici olarak banlandıysanız bu süre boyunca GTA Online'a erişemeyeceksiniz. Banın bitiş tarihi, GTA Online'a girmeye çalıştıktan sonra hikaye moduna geçtiğinizde ana ekranda gösterilecektir. Buna ek olarak GTA Online karakterleriniz sıfırlanacaktır. Bütün GTA Online gelişiminiz, mal varlığınız ve envanteriniz de sıfırlanacaktır. "

Ayrıca bir defa geçici ban aldıktan sonra 2. kere hile yapmaya kalkışan oyuncular kalıcı olarak banlanacaklar. Anlaşılan o ki Rockstar hilecilerle baş etmekte oldukça kararlı.

Rockstar, Red Dead Redemption 2'yi Duyurdu!

YORUMLAR