Rockstar, Red Dead Redemption 2'yi Duyurdu!

Rockstar, Red Dead Redemption 2'yi Duyurdu!

GTA serisinin geliştiricisi Rockstar bir süredir ipuçlarını verdiği Red Dead Redemption 2 için resmi bir duyuru yaptı. Hatırlanacağı üzere birkaç gün önce Rockstar, kırmızı arka plan üzerine yerleştirilmiş logosunun yer aldığı bir görseli Twitter hesabı üzerinden paylaşmıştı. Sadece bu görsel bile oyun dünyasının ilgisini çekmeyi başarmış, yeni Red Dead oyununun geliştirildiği izlenimini yaratmıştı. Bu görselin kısa bir süre sonrasında da üzerinde 7 farklı karakterin olduğu ve yine kırmızı rengin hakim olduğu bir görsel paylaşılmıştı. Görseldeki karakterlerin kovboy şapkalarına ve tabancalara sahip oluşu yeni Red Dead oyununun en açık sinyalleriydi. Dün ise Rockstar oyunlarının yayıncısı Take Two Interactive'in reddeadonline.com adlı bir alan adını satın aldığı ortaya çıkmıştı.

Bütün bu gelişmelerin ardından Rockstar, Facebook hesabı üzerinden yaptığı resmi bir açıklamayla söylentilere noktayı koydu. Rockstar, Red Dead Redemption 2'yi geliştiriyor ve oyunu yakın zaman içerisinde oyuncuların beğenisine sunacak.

Red Dead Redemption 2 Çıkış Tarihi

Red Dead Redemption 2 için yapılan açıklamada oyunun 2017 kışında çıkacağı belirtiliyor. Yani birkaç ay sonra oyunu oynayabileceğiz.

Red Dead Redemption 2 Hangi Platformlara Çıkıyor

Red Dead Redemption 2 şu an için sadece Xbox One ve PlayStation 4 için duyuruldu, bu durum da PC oyuncularını bir hayli üzen bir durum. Önceki Red Dead oyunları da konsollara özel oyunlardı ve bu kaliteli oyunları bilgisayarları üzerinde oynayamamak birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratmıştı. Fakat oyunun PC versiyonunun çıkış yapabilme ihtimali de var. Bilindiği üzere Rockstar, GTA 4 ve GTA 5 gibi oyunlarını ilk önce oyun konsolları için yayınlamış, birkaç sene sonra ise bu oyunları PC platformuna aktarmıştı. Red Dead Redemption 2 için de aynı formül izlenebilir.

Red Dead Redemption 2 İçeriği

Red Dead Redemption 2 yine serinin önceki oyunları gibi Vahşi Batı temasına sahip, açık dünya tabanlı bir oyun olacak. Rockstar yaptığı resmi duyuruda Red Dead Redemption 2'deki dünyadan "vast and atmospheric" yani geniş ve atmosferik olarak bahsediyor.

Red Dead Redemption 2'de onlline oyun modu da yer alacak. Rockstar oyunun tamamen yeni bir online çok oyunculu oyun tecrübesi yaşatacağını açıklıyor. Take Two tarafından satın alınan reddeadlonline.com alan adı da muhtemelen bu moda işaret ediyordu.

Rockstar, 20 Ekim tarihinde Red Dead Redemption 2 için bir fragman yayınlayacağının müjdesini verdi.

Red Dead Revolver Playstation 4 İçin Çıktı

YORUMLAR