Rovio'nun Yeni MOBA Oyunu Battle Bay Çıktı!

Rovio'nun Yeni MOBA Oyunu Battle Bay Çıktı!

Angry Birds gibi ünlü oyun serileriyle yakından tanıdığımız Rovio yeni mobil savaş oyunu Battle Bay'i resmi olarak duyurdu. Batlle Bay ile ilk kez MOBA türünde bir oyun geliştirmiş olan Rovio oyun severlere hızlı ve yoğun aksiyon dlu online karşılaşmalar sunmayı amaçlıyor. Bir gemi savaşı oyunu olan Battle Bay'da oyuncular savaş gemilerini seçiyorlar ve denizler üzerindeki online savaş arenalarına çıkarak takım tabanlı olarak çarpışıyorlar.

Battle Bay'de savaş gemileri farklı sınıflar altında toplanmış. Her sınıf kendine has avantaj ve dezavantajlara sahip. Enforcer sınıfı yüksek ateş gücüne sahipken Defender sınıfı daha yüksek dayanıklılığıyla öne çıkıyor. Shooter ise daha fazla silah taşıyabiliyor, Speeder manevra kabiliyetiyle düşmanlarınız üzerinde avantaj kazanmanızayardımcı oluyor. Fixer ise gemi tamir yeteneğiyle takımın kurtarıcığı meleği oluyor. Oyuncular gemilerini seviye atlattırarak bu yeteneklerini geliştirebiliyorlar.

Battle Bay içerisinde gemilerinizi modifye edebilmeniz de mümkün. Oyun içerisinde birçok farklı silah, zırh ve ekipman seçeneği yer alıyor. Geminizde hangilerini kullanacağınızı siz seçiyorsunuz ve bu sayede kendi oyun stilinizi yaratıyorsunuz.

Battle Bay'ın iOS versiyonu şu an test amaçlı olarak Kanada'da yayınlanmış durumda. Oyunu ücretsiz olarak indirip oynamaya başlamak için bu yazımızda anlattığımız yöntemi kullanarak uygulama marketinizin ülke tercihini Kanada olarak değiştirebilirsiniz:

iPhone ve iPad'de Bölge Kısıtlaması Olan Oyun ve Uygulamalar Nasıl İndirilir

YORUMLAR