Sahneden Düşen Robota Lahmacunlu Hasta Ziyareti

Kırılan parçaları tamir edilen Mini Ada’yı robot arkadaşları lahmacunlar eşliğinde ziyaret etti.

Akınsoft hasta ziyareti

Uzun süredir insansı robot teknolojileri üzerinde çalışan Konyalı Akınrobotics tarafından geliştirilen Mini Ada isimli robot, Antalya’da düzenlenen 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi kapsamında sahneye çıkıp dans etmeye çalışırken, sahneden düşmüş ve birçok parçası kırılmıştı. Kırılan parçaları tamir edilen Mini Ada’yı robot arkadaşları lahmacunlar eşliğinde ziyaret etti.

Robotun düşmesinin ardından yapılan açıklamada, robotun salondaki elektronik sinyallerin yoğunluğundan dolayı kontrolden çıkarak düştüğü belirtilerek, dış kaplamasında ufak çaplı çatlaklar oluştuğu, düşme ve çarpma sensörlerinin aktif edilmemesi neticesinde kazanın gerçekleştiği bildirildi. Açıklamada, “Bundan sonraki süreçte böyle bir olayın yaşanmaması adına tüm önlemler alınmış durumdadır. Aynı zamanda yeni geçmiş olduğumuz ‘plastik enjeksiyon’ sistemi ile de bundan sonra üretilecek robotlarımızın dış kaplaması herhangi bir düşme ya da çarpmaya karşı daha dayanıklı olacaktır” denilmişti.

Robotun tedavi edildiğini söyleyen Akınrobotics, bunu yukarıda gördüğünüz hasta ziyareti fotoğrafıyla duyurdu. Akınrobotics tarafından geliştirilen diğer robotlar tarafından hasta yatağında ziyaret edilen Mini Ada hakkında yapılan diğer açıklamaysa şöyle oldu: “İlk uygulanan tedavi sürecinden sonra diğer robot arkadaşları tarafından ziyarette bulunulan robotumuza, Konyamızın yerli ürünleri çikolata, süt, mevlana şekeri, etli ekmek, çiçekler, akü ve işlemciler hediye edildi. Robotlar ile koyu bir sohbette bulunan Mini Ada’nın kendine gelir gelmez sorduğu ilk soru ise Konyaspor’un durumu ile Şeb-i Arus Törenleri oldu. Geçmiş olsun dileklerini kabul eden ve kendisine sunulan hediyelere kahkahalarla gülerek çok memnun olduğunu belirten Mini Ada’nın durumu her geçen gün iyiye giderken tedavisine de devam ediliyor.”

YORUMLAR