Samsung Yeni Bir Sanal Asistan Üzerinde Çalışıyor

Samsung Yeni Bir Sanal Asistan Üzerinde Çalışıyor

Farklı telefon ve tablet modelleri ile teknoloji dendiğinde akla gelen ilk firmalardan bir tanesi olan Samsung, akıllı telefon pazarında rakiplerine üstünlük kurmasına rağmen Sanal Asistan konusunda biraz geri kaldı.

Apple'ın Siri, Microsoft'un geç de olsa Cortana ve Google'ın Google Now ile kullanıcılarına sunmuş olduğu sanal asistanlık günden güne daha popüler olurken, Samsung 3 yıl önce çıkardığı S Voice ile istediği etkiyi oluşturamadı.

SamMobile kaynaklı yeni yayınlanan habere göre Samsung, rakiplerinin sanal asistanları ile birebir rekabete girebilecek yeni bir sanal asistan geliştiriyor. Fakat bu haberinm detayına göre Samsung, geliştirdiği sanal asistanı yine S Voice olarak kullanacak ve geliştirilen her şey S Voice üzerine gelecek.

Samsung cihazlar için geliştirilen yeni sanal asistanda olması beklenen özellikler arasında arama motoru ve akıllı bildirimler bulunuyor.

Henüz resmi olarak hiç bir bilgi paylaşılmadığı için geliştirildiği düşünel yeni sanal asistanın donanım bazlı çalışıp çalışmayacağı merak konusu. Eğer belirli donanım gereksinimleri ile çalışacak olursa sanal asistanı sadece yeni Samsung telefon ve tablet kullanıcıları kullanabilir olacak. Fakat bunun yerine yazılım güncellemesi ile kullanılabilir şekilde geliştirilirse pek çok Samsung cihaz sahibi yeni sanal asistandan faydalanabilecek.

Samsung'un üzerinde çalıştığını düşündüğümüz yeni sanal asistan ile ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR