Samsung 2013 TV Modellerini Tanıttı! - CES 2013

Samsung 2013 TV Modellerini Tanıttı! - CES 2013

Samsung CES 2013'te birer birer yeni televizyonlarını duyuran devlerin gerisinde kalmadı ve 2013 televizyon ailesini tanıttı.

Bu televizyonların ilki Samsung'un 4k çözünürlüğü destekleyen Ultra-HD televizyonu. UN85S9 kod adlı bu televizyon 85 inç ekran boyutuna sahip. Bölgesel karartma özelliğine sahip televizyon Full-HD görüntüleri Ultra-HD formata çevirebiliyor. Yüksek kontrast oranı, Ultimate Dimming(bölgesel karartma) ve Precision Black Pro özelliklerinin yanında bu televizyon 120 wattlık hoparlörlerle donatılmış.

Samsung Ultra-HD olmayan fakat oldukça göz kamaştıran yeni Full-HD televizyon ailesini de tanıttı.

2013 yılındaki Samsung LED televizyonlar F8000 kod adına sahip olacak ve 40 inçten 75 inçe kadar değişen boyutlarda piyasaya sunulacak. Dünyanın ilk 4 çekirdekli işlemciye sahip LED televizyonları olacak bu televizyonlar incelen panel yapısına sahip ve dahili kamera bulundurmakta. Bu yolla televizyonu ses ve beden hareketleri yoluyla kontrol edebiliyoruz. Yarım halka şeklindeki televizyon ayakları ve kullanılmadığı zaman içeri girebilen kamera bu seneki modellere has özellikler.

Bu şık LED televizyonların yanında bir de Plazma televizyon tanıtıldı. F8500 serisi plazma televizyonlar 51 ve 64 inç olmak üzere iki farklı boyutta piyasada olacak. Bu televizyonlar Deep Black Algorithm ve Real Black Pro II teknolojilerine sahip. Kendine has tasarımı ve birkaç yeni görüntü iyileştirmelerinin mevcut olduğu plazmalar dikkat çekeceğe benziyor.

CES 2013'te bir de 2013 Smart Evolution Kit tanıtıldı. Özet olarak 2012 model televizyonlara bir beyin nakli anlamına gelecek bu küçük kutu destekleyen televizyonlar için yeni Smart arayüzü, daha hızlı işlemci ve daha çok bellek sunuyor.

CES 2013'deki diğer gelişmeler için bizi takibe devam edin

Sony de yeni Ultra-HD televizyonlarıyla CES 2013'te göz kamaştırdı

YORUMLAR