Samsung Galaxy Watch Active Hakkında Yeni Detaylar!

Samsung Galaxy Watch Active 1

İddialara göre Samsung yeni bir akıllı saat üzerinde çalışıyor. Söz konusu akıllı saatin, Galaxy Sport modelinin devamı niteliğinde olacağı ve Galaxy Watch Active olarak adlandırılacağı söyleniyor. Şimdilerde ise bu akıllı saat ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Samsung’un yeni akıllı saatini Galaxy markası altında adlandırması çok da sürpriz sayılmaz. Çünkü şirket, amiral gemisi akıllı saati Gear S’ten Galaxy Watch serisine geçiş yaparak geçen yıl da buna benzer bir harekette bulunmuştu.

Ancak yeni akıllı saati heyecanla bekleyenleri üzecek bir haberimiz de var. Birçok kişinin gerçekleşmesinden korktuğu en büyük değişikliğin doğru olduğu ortaya çıktı. Buna göre Galaxy Watch Active, son birkaç yıldır Samsung'un akıllı saatlerinde kalıcı bir aksesuar haline gelen döner çerçeveyi terkediyor. Yeni cihazda, kullanıcı arayüzünde gezinmeye imkan veren döner çerçeve yerine, buna izin vermeyen sabit bir çerçeve bulunacak.

Samsung Galaxy Watch Active 2

Galaxy Watch Active’in, 360x360p çözünürlüğünde 1.1 inç’lik dairesel bir ekran ile geleceği söyleniyor. Cihazın çerçevesinin sağ tarafında iki fiziksel butonun yer alması bekleniyor. Yeni akıllı saatin batarya kapasitesinin ise 236mAh olacağı söyleniyor. Batarya konusu, özellikle 300mAh’lik bir bataryaya sahip olan Gear Sport kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratabilir. Yeni akıllı saatin en önemli artılarından biri ise daha hızlı Exynos 9110 işlemcisiyle geliyor olması. Cihazın bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi, NFC ve Bluetooth 4.2 özellikleri bulunuyor ancak 4G LTE özelliği bulunmuyor.

Samsung, 20 Şubat’ta ABD’nin San Francisco eyaletinde düzenleyeceği bir etkinlikte yeni akıllı telefonu Galaxy S10’u tanıtacak. Ancak şimdiye kadar Galaxy Watch Active’in bu etkinlikte tanıtılacağı yönünde herhangi bir ip ucu verilmedi. Belki de yeni akıllı saati görebilmek için bir sonraki ay düzenlenecek olan MWC 2019'u beklememiz gerekebilir.