Samsung Galaxy Watch Türkiye'de Satışa Çıktı

Samsung Galaxy Watch Türkiye 1

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, Gear modellerine veda ederek yeni akıllı saati Galaxy Watch’u piyasaya çıkarmıştı. Tasarımı bakımından Gear S3’ü andıran Galaxy Watch, Türkiye’de de satışa sunuldu.

Tasarımı açısından bayanların taleplerini de dinleyen Galaxy Watch, bu sayede Apple Watch’da olduğunu gibi daha fazla tasarım seçeneği sunarak rekabeti artırıyor. 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki farklı modeli olan yeni akıllı saat, Samsung’un kablosuz şarj standı Duo’yu da destekliyor. Duo sayesinde, Galaxy Watch ve Galaxy Note 9 gibi cihazlarınızın her ikisini de kablosuz olarak şarj edebiliyorsunuz.

Stres seviyenizi takip eden Galaxy Watch, kalp atış hızınızı sürekli ölçerek çok yükseldiği zaman sizi bilgilendiriyor. Sakinleşmenizi sağlayacak nefes egzersizleri de sunan akıllı saat, daha iyi bir uyku için de size özel analizler yaparak öneriler sunuyor. Ayrıca akıllı saatten hava durumu, ajanda ve sağlık gibi konularda günlük brifingler alabiliyorsunuz.

Galaxy Watch’un bir diğer önemli özelliği de Apple Watch’dakine benzer şekilde kullanıma sunulan e-SIM özelliği. Bu özellik sayesinde Galaxy Watch sahipleri, telefondan bağımsız olarak akıllı saatleri üzerinden telefon görüşmesi ve internet bağlantısı yapabiliyor. Ancak malesef ki bu özellik ülkemizde şu an için kullanılamıyor.

Samsung Galaxy Watch Türkiye 2

Suya karşı dayanıklı bir yapıda olan Galaxy Watch, Corning’in Gorilla DX teknolojisi ile korunuyor ve bu sayede askeri düzeyde dayanıklılık sunuyor. Akıllı saatin 42 mm’lik modeli 45 saatin üzerinde pil ömrü sunarken, 46 mm’lik modeli ise 80 saatin üzerinde pil ömrü sunuyor.

Galaxy App Store’da şu anda 60 binden fazla arayüz seçeneği bulunan Galaxy Watch; gümüş, gece siyahı ve pembe altın olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip. Ayrıca akıllı saat farklı kayışlar ile de kullanılabiliyor.

Türkiye’de Galaxy Watch’un 46 mm’lik gümüş renkli versiyonu 2.199 TL’den satılırken, 42 mm’lik gece siyahı ve pembe altın renkli versiyonları 1.999 TL’den satılıyor.

YORUMLAR