Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo'yu Resmi Olarak Duyurdu

Samsung Gear 2 ve Gear 2 Neo'yu Resmi Olarak Duyurdu

Samsung ilk akıllı saati olan Galaxy Gear'ın çıkmasından sonra daha 5 ay geçmesine rağmen, ikinci nesil Galacxy Gear 2'yi çıkaracağını duyurdu. Üstelik Galaxy Gear 2, Gear 2 ve Gear 2 Neo olmak üzere 2 farklı model olarak piyasaya sürülecek.

2 farklı modelin arasındaki en büyük fark ise Gear 2 Neo'nun kamerası bulunmaması. Ayrıca Gear 2'de bulunan kamera ise kayış yerine saatin üzerinde yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar saatin kayışını değiştirmek istediklerinde kendileri yapabilecekler.

Gear 2 ve Gear 2 Neo, Galaxy Gear'a göre biraz daha gelişmiş ve daha fazla özelliğie sahip. Bu özelliklerden bahsetmek gerekirse, her iki yeni modelde kalp ritmi sensörü bulunuyor. Bu sayede spor yaparken Gear 2 modellerini kullanabiliyorsunuz. Ayrıca yeni model akıllı saatler üzerinde kendi müzik oynatıcıları bulunmaktadır. Kullanıcılar Bluetooth kulaklıklarını Galaxy Gear 2 ve Gear 2 Noe'ya bağlayarak kablosuz olarak müzik dinleyebilirler. Samsung'un son çıkardığı telefon ve tablet modellerinde olduğu gibi Gear 2 ve Gear 2 Neo'da da emitör bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar televizyonlarını uzaktan kontrol edebilirler.

Galaxy Gear'ın aksine yeni nesil akıllı saatler Tizen işletim sistemini kullanmaktadır. Bildiğiniz üzere Galaxy Gear'da Android işletim sistemi bulunmaktaydı. Tizen'e geçiş ile birlikte kullanılacak Gear uygulamaları konusunda bir belirsizlik olsa da, Gear 2 ve Gear 2 Neo'yu daha fazla cihaz ile uyumlu olarak kullanabilmek mümkün olacak.

Her iki yeni modelde de Galaxy Gear gibi 320 x 320 piksel 1.63 inç dokunmatik ekran bulunuyor. Ayrıca 1 GHz işlemci, 512 MB RAM ve 4 GB depolama alanı da cihazların diğer donanım özellikleri arasındadır. Gear 2 megapiksellik kamerası ile kemarası bulunmayan Gear 2 Neo'ya göre biraz daha ağır kalıyor.

Samsung ikinci nesil Gear 2 ve Gear 2 Neo'nun fiyatları hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı fakat ürünlerin Nisan ayında piyasaya çıkması bekleniyor. Her iki yeni model akıllı saatin de siyah ve turuncu modelleri olacak olmasına rağmen, Gear 2'ye özel kahverengi ve Gear 2 Neo'ya özel gri olarak üretim yapılacaktır.

Galaxy Gear 2 ve Galaxy Gear 2 Neo hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

50 Takipçimize SmartPixel Lisansı Hediye Ediyoruz

YORUMLAR