Samsung İçbükey Monitörünü Tanıttı

Samsung İçbükey Monitörünü Tanıttı

CES 2015 Fuarı monitörlerin ve yeni nesil televizyonların rekabet ettiği bir ortama dönüştü. Dev TV ve monitör üreticileri yeni teknolojilerini birer birer tanıtarak 2015’in teknolojik eğilimlerini belirliyorlar. Samsung bu noktada yine kendini gösteriyor.

Hiç şüphesiz 2015 konkav (içbükey) monitörlerin yılı olacak. Önce LG arkasından HP derken şimdi de pazarın devlerinden Samsung’da içbükey monitörünü beğenimize sundu.

Samsung her zamanki gibi pazarın gidişini yönlendirecek yeniliklere imza atıyor. Yeni UHD PC monitörlerini SE790C ve SE590 kod adılarıyla içbükey olarak masaüstümüze getirmeye hazırlanıyor.

 

3440x1440 çözünürlükte olan 21:9 görüntü modunu destekleyen monitörler 27,32 ve 44 inç olarak piyasa çıkacaklar.

CES 2015 tanıtımlarında Samsung sadece bununla da kalmadı. SE510 kod adıyla, yine içbükey 24-27 inç seçeneği olan ve TV olarak da kullanılabilen bir monitör daha tanıttı. İçbükey televizyonların henüz kullanışlı olup olmadığı tartışılırken, içbükey monitörler kullanıcılarına geniş ve rahat bir kullanım alanı sağlayabildiğinden tercih edilecekleri düşünülüyor. Kullanıcıların televizyona olan uzaklığı ile monitörlerine olan uzaklığının farklı oluşundan kaynaklanan bu durum, içbükey monitörleri avantajlı kılıyor.

Meraklısına not: Piyasaya bu hafta çıkan SE790C 1,200 dolara satılıyor.

Digital ez LG LCD MonitörKutu İçeriği

Sadece Sizin Görebileceğiniz Gizli Bir Monitör Nasıl Hazırlanır?

HP İçbükey Monitörleri Masaüstümüze Getiriyor

YORUMLAR