Samsung Kendi Mobil Ödeme Sistemini Çıkarabilir

Samsung Kendi Mobil Ödeme Sistemini Çıkarabilir

Akıllı cihazlar artık teknik özellikleri dışında kullanıcılara başka imkanlarda sunuyor. Bunlardan en dikkat çekeni ise yeni nesil ödeme sistemleri. Ürün satın alırken birkaç dokunuşla bizlere kolaylık sağlayan bu teknolojiyi, büyük şirketler bazında ilk olarak Google Wallet ve Apple Pay’de görmüştük. Şimdi ise Samsung kendi mobil ödeme sistemi üzerinde çalışmaya başladı.

Gelen bilgilere göre ünlü teknoloji şirketi, manyetik güvenli iletim teknolojisine sahip LoopPay ile masaya oturdu. 10 milyondan fazla mağazada geçerli olan, hızlı ve kolay ödeme imkanı sağlayan LoopPay, akıllı telefon üzerine giydirilebilir özel bir ekipmanla çalışıyor. Samsung ile bir anlaşma sağlandığı taktirde Google Wallet ve Apple Pay’in aksine bazı kilit alanlarda farklı özelliklere sahip yeni bir mobil ödeme sistemi görebiliriz.

Konuyla ilgili açıklama yapan LoopPay CEO’su Will Graylin, ‘Anlaşma konusunda ayrı düşebiliriz.’ ifadelerini kullansa da Güney Kore merkezli teknoloji devinin bu işin peşini bırakmayacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Hali hazırda Galaxy S5 serisinde parmak izi okuyucusu olduğu düşünüldüğünde güvenli bir ödeme sistemi duyurulması çok yakında gerçekleşebilir.

Kim bilir, belki de Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S6 tanıtımında bu konuya değinecektir.


YORUMLAR